Pražská developerská společnost pokračuje se stejným expertním výborem

Investičnímu expertnímu výboru Pražské developerské společnosti (IEV PDS) složenému z renomovaných odborníků Martina Bendíka, Jaromíra Haince, Martina Hvězdy, Lukáše Kohla a Miroslava Singera bylo rozhodnutím Rady hl. m. Prahy prodlouženo funkční období na další tři roky. IEV je poradní orgán PDS, který nezávisle posuzuje projekty připravované PDS, diskutuje možná rizika a doporučuje vhodná řešení. Byl ustaven v lednu 2021 a schází se v pravidelně dvakrát ročně.

Garance kvality

Investiční expertní výbor je nezávislý poradní orgán, jehož stanoviska jsou nezbytnou součástí přípravy ekonomické a technické stránky městského developmentu, na kterém pracuje PDS, a rozhodovacího procesu Rady hl. m. Prahy při schvalování investičních nákladů. Jsou další garancí kvality a celkové efektivity, kterou město u svých projektů požaduje,“ uvádí Petr Hlaváček, náměstek primátora hlavního města Prahy. „Spolupráce se členy Expertního výboru PDS ve složení Martin Bendík (realitní právo), Jaromír Hainc (urbanismus), Martin Hvězda (cenové náklady a organizace výstavby), Lukáš Kohl (architektura, development a nemovitostní analýzy) a Miroslav Singer (ekonomie) se v uplynulých třech letech osvědčila a těší mě, že jak hlavní město, tak tito odborníci souhlasili s prodloužením mandátu na další funkční období,“ říká Petr Urbánek, ředitel PDS.

Pražská developerská společnost (PDS) byla založena z iniciativy Petra Hlaváčka k 1. červnu 2020 jako příspěvková organizace hlavního města Prahy. Jejím cílem je zhodnocení nemovitostních aktiv hl. m. Prahy a příprava projektů především městského nájemního bydlení s cílem rozšířit městský bytový fond v majetku města, který může být k dispozici zejména pro tzv. preferované profese. PDS bylo rozhodnutím Zastupitelstva MHMP předáno k hospodaření více než 700 000 m2 pozemků ve vlastnictví MHMP, na nichž se počítá s výstavbou 6.000 – 8.000 bytů v horizontu až 10 let.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down