Pražský Letňanský Železňák prověřil jednotky dobrovolných hasičů z Prahy a dalších tří krajů

Netradiční soutěž jednotek dobrovolných hasičů Letňanský Železňák 2018 - Fire and Rescue Cup 2018 - se dnes uskutečnila na osmi stanovištích v městské části Praha 18 (Letňany). Na hasiče čekaly disciplíny vycházející z reálných událostí při požáru či nehodě. Měření jejich sil byl přítomný i Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

„Bez ohledu na charakter soutěže se jedná o fyzicky velmi náročnou akci. Připravena je tak, aby odpovídala reálným podmínkám u skutečného zásahu. Je prubířským kamenem pro všechny účastníky, jejichž výkony striktně posuzují rozhodčí z řad zkušených profesionálů Hasičského záchranného sboru hlavního města. Jednotky pražských dobrovolných hasičů spadají přímo do mé kompetence, takže jejich výkonům a nasazení jsem přihlížel s velkým zaujetím. Získaly si můj respekt,“ uvedl pražský radní Libor Hadrava.

 Na území Prahy je Železňák považován za jedinečnou událost, při níž se setkávají dobrovolní hasiči s profesionálními, z nichž je složen tým rozhodčích. Letošního, v pořadí již 13. ročníku, se účastnilo 16 jednotek dobrovolných hasičů z Prahy a dalších tří krajů.

Jednotky prostřídaly osm stanovišť, kde na ně čekaly modelové situace vycházející z reálných zásahů. Mnohé jistě napoví názvy disciplín, kde si jednotky ověřovaly svou připravenost na mimořádné události: Dopravní nehoda, Žebříky / sebezáchrana, Požár domu, Záchrana z vody, Štafeta TFA, Řezání pilou, 14 pater a Orientace.*

/tz/

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *