Předsednictví Národní sítě Zdravých měst ČR obhájily Litoměřice. Asociaci za toto město znovu povede Petr Hermann

Staronové vedení stojí po včerejší valné hromadě Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM) v čele tohoto zájmového sdružení právnických osob. Valná hromada, která se konala na pražském magistrátě, opět na další dva roky zvolila Litoměřice za předsednické město. Místopředsedy jsou město Chrudim a Kraj Vysočina. Konkrétně tak asociaci dál povede Petr Hermann, zastupitel města Litoměřice, v rolích místopředsedů NSZM mu budou sekundovat Petr Řezníček, starosta Chrudimi, a Martin Hyský, radní Kraje Vysočina. Dalšími radními asociace jsou reprezentanti obce Bolatice, měst Jihlava, Kopřivnice, Letovice, Vsetín a Místní akční skupiny Opavsko.

Během zasedání se rovněž představili noví členové asociace, jimiž jsou města Benešov nad Ploučnicí, Humpolec, Nový Jičín, Vítkov a Krásno a obce Březina, Telnice, Vřesina a Zbyslavice. Rostoucí počet členů asociace ukazuje, že po loňských volbách do zastupitelstev obcí mají i další obce a regiony různých velikostí zájem o prosazování principů udržitelného rozvoje na místní úrovni a o síťovou spolupráci. Asociace tak aktuálně má 125 členů, s regionálním vlivem na 2657 měst a obcí, ve kterých žije 57 % populace ČR.

Nově zvolený předseda Petr Hermann, který v Radě NSZM aktivně pracuje již deset let a ve Zdravém městě Litoměřice působí od startu tohoto projektu, poděkoval všem, kteří se v uplynulém volebním období zasloužili o rozvoj Zdravých měst, obcí a regionů v ČR. „Funkci předsedy Zdravých měst vnímám především jako příležitost pro další práci v sehraném týmu ostatních zástupců obcí, měst a regionů. Vzájemně si vyměňujeme své zkušenosti z praxe i inspirace a společně tak můžeme naplňovat vizi asociace. Tou je propojovat obce a odborníky k aktivní podpoře zdraví a kvality života a k uplatňování udržitelného rozvoje, ať už prostřednictvím konkrétních akcí, či kampaní nebo systémových přístupů k plánování a řízení obcí," dodal Petr Hermann.*

/zr/

Za předsednické město Litoměřice Národní síť Zdravých měst ČR po další dva roky povede Petr Hermann (na snímku).

Foto: archiv NSZM

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down