Předsedou Asociace krajů ČR byl opět zvolen hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Všemi hlasy

Hejtmani během 13. zasedání Rady Asociace krajů ČR (AKČR) v Hnanicích u Znojma již podruhé zvolili předsedou AKČR hejtmana Jihočeského kraje Martina Kubu. Místopředsedou je nově hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který na této pozici vystřídal hejtmana Ivo Vondráka z Moravskoslezského kraje. Oba pánové byli zvoleni velmi přesvědčivě, všemi hlasy.

Velmi si vážím vašich hlasů. Jsou pro mě signálem účelně a kvalitně nastavené spolupráce. V uplynulých dvou letech se nám společně podařila spousta věcí. Ať už šlo o navýšení peněz pro záchranky, zvládání covidu či ukrajinské krize. Za to vše bych vám všem chtěl upřímně poděkovat,“ zdůraznil staronový předseda Rady Asociace krajů ČR Martin Kuba bezprostředně po svém zvolení a dodal, že právě soudržnost všech hejtmanů je základem úspěšného vyjednávání se státem o všech aktuálních tématech.  

Asociace krajů (AKČR) má 14 členů – 13 hejtmanek a hejtmanů a primátora hlavního města Prahy. AKČR byla založena především proto, aby hájila a prosazovala společné zájmy krajů směrem k vládě a státní správě. Dosavadními předsedy asociace byli od roku 2001 tehdejší moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský, v roce 2008 ho vystřídal tehdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek. Na jeho místo nastoupila v roce 2016 karlovarská hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, jež v prosinci 2019 kvůli těhotenství předala vedení AKČR tehdejšímu 1. místopředsedovi, hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi, a to do krajských voleb 2020. Poté, během listopadu 2020, byl pověřen vedením AKČR hejtman Libereckého kraje Martin Půta. V novém volebním období byl v roce 2020 zvolen co čela AKČR hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Předseda Asociace krajů MUDr. Martin Kuba:

Narozen: 9. dubna 1973, České Budějovice

Lékař a politik, od 3. listopadu 2020 hejtman Jihočeského kraje a od 2 prosince 2020 předseda Rady AKČR. Od listopadu 2008 do prosince 2011 byl 1. náměstkem hejtmana Jihočeského kraje, od listopadu 2011 do července 2013 působil ve funkci ministra průmyslu a obchodu.*

/zr/

Na snímku:

Opětovně zvolený předseda Rady Asociace krajů ČR Martin Kuba (v popředí) s novým místopředsedou rady Martinem Půtou

Foto: Josef Vyškovský, Jihomoravský kraj

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down