01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předvolební prosba ke správkyním a správcům věcí veřejných

Od dob, kdy předčasně skončilo volební období pražských konšelů poněkud kuriózním způsobem, je účast v obecních zastupitelstvech považována Světovou zdravotnickou organizací za počínání rizikové. Tehdy totiž Pražané nedbajíce ani panujícího vedra, ani toho, že by měli světit den Páně, se při...

Od dob, kdy předčasně skončilo volební období pražských konšelů poněkud kuriózním způsobem, je účast v obecních zastupitelstvech považována Světovou zdravotnickou organizací za počínání rizikové. Tehdy totiž Pražané nedbajíce ani panujícího vedra, ani toho, že by měli světit den Páně, se při nepovolené demonstraci rozdělili na dvě poloviny. Jedna vtrhla do radnice a házela zastupitele z oken, zatímco druhá čekala dole se vztyčenými sudlicemi a kopími. Už to tam sice stačili uklidit, ale musel to být pěkný masakr!


Když to tehdejší »pan prezident« večer «uviděl na TV Nova« (ČT to nestihla), nesmírně se rozčílil nad ledabylou prací veřejnoprávních médií a byl trefen šlakem. Tenkrát, o tom bouřlivém 30. červenci 1419, ještě malým, nicméně choroba se již dala do práce. Zanedlouho nato, ve středu po Nanebevzetí Panny Marie v hodinu nešporní poražen jsa šlakem, s velikým křikem a řvaním jako lvovým náhle jest umrtven. A tak kvůli nepovedené vyhlášce o kontumaci psů začaly husitské bouře, které plundrovaly naši zemi 27 let a skončily, až když umírnění bojovníci ugrilovali radikální bratříky v jedné stodole poblíž Českého Brodu.

Současní zastupitelé se vzhledem k lenosti Čechů nemusejí bát, že by skončili na špízu, a mohou před volbami slíbit vše, co buď vyčetli v zajímavé publikaci z roku 1914 Jak bude svět vypadat za sto let, nebo co ti starší pamatují o zářných zítřcích z Pionýrské jitřenky. Není tedy divu, že nás v Praze kromě obří lanovky čeká také jízda MHD za pouhou pětku a menší města se mohou těšit na konec kriminality, nezaměstnanosti, bezdomovectví, neprůhledného hospodaření, heren, developerských aktivit a prachu. Za to občané budou smět mít tolik psů, kolik mají doma rodných čísel.

V zájmu spravedlnosti je nutno dodat, že ani občanstvo, jehož věci je zastupitelům dáno spravovat, nebývá pomilováníhodné. To věděl již otec vlasti, její nejlepší správce, když si stěžoval Buškovi: Však jaká země - taký lid! / Vás kdyby učit chtěli všichni svatí, / zda všimnou si jich Češi paličatí - / buď svatý rád, když není bit! Teprve když se opili (Neruda použil eufemismu »vpili«), dostal Karel lepší náladu.

Vzhledem k tomu, že s výjimkou předvolebních schůzí není zastupitelům dovoleno v práci pít, je nevraživost mezi zastupujícími a zastupovanými stále značná. A to i tehdy, když lid vidí, že kandidát na starostu doplnil sliby informací: Potřásl jsem si rukou s královnou.

Jaroslav Hašek napsal: Kdo je politik, musí prodělat velkou školu života, hlavně musí se naučit klamat lidi. Proč by tomu mělo být dnes jinak? Víme, že nám v zájmu udržení různých koaličních slepenců i jiných obyčejnému lidu nevysvětlitelných souvislostí občas lžete a lhát nepřestanete. Avšak dělejte to alespoň ČESKY. Ta strašná zdeúřední hatmatilka, na niž Havlovo ptydepe shlíží se závistí, prohlubuje propast mezi Občanem a Úřadem, propast už dnes zvíci Macochy.

 

MUDr. RADKIN HONZÁK
psychiatr

 

Ta strašná současná zdeúřední hatmatilka, na niž Havlovo ptydepe shlíží se závistí, prohlubuje propast mezi Občanem a Úřadem, propast už dnes zvíci Macochy.

 

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down