Premiér s hejtmanem navštívili vytopené obce a slíbili další pomoc

Přesvědčit se přímo na místě o postupu odklízecích prací a dojednat další pomoc bylo smyslem včerejší návštěvy předsedy vlády Andreje Babiše a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka v obcích Šumvald a Břevenec, zasažených bleskovými povodněmi.

S panem premiérem jsem byl v kontaktu hned od pondělí a o situaci ve vyplavených obcích jsem ho informoval. Nyní jsme se, mimo jiné, společně zúčastnili také zasedání místního krizového štábu,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Předseda vlády dorazil na místo v odpoledních hodinách. Zajímal se hlavně o to, zda mají lidé k dispozici dostatek prostředků a techniky na odstranění následků velké vody. A také chtěl vědět, která opatření lze do budoucna udělat, aby se podobné neštěstí neopakovalo.

Jakmile dostanu konkretizované požadavky na poskytnutí další pomoci, předložím je vládě, aby mohla prostředky co nejrychleji uvolnit a poslat do postižené oblasti,“ slíbil Andrej Babiš.

Blesková povodeň v závěru minulého víkendu vytopila v Břevenci a Šumvaldě zhruba polovinu domů a způsobila škody za stovky milionů korun. Na místě zasahují hasiči Olomouckého kraje, policisté, vojáci a pomáhají i dobrovolníci. Hejtmanství zároveň vyhlásilo finanční sbírku na pomoc lidem postiženým povodní. Záplavy mají dosud jednu potvrzenou oběť, další žena se stále pohřešuje.

/zr/

Foto: archiv Olomouckého kraje*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down