Autor
Kategorie:
Různé

Prešov září (nejen v noci)

Východoslovenský Prešov se v zemi našich východních sousedů stal symbolem využívání efektivního a k životnímu prostředí šetrného programu veřejného osvětlení. Počátkem února si toto své prestižní postavení i co do evropského srovnání v Prešově znovu připomněli, když tam za účasti primátora Pavla...

Východoslovenský Prešov se v zemi našich východních sousedů stal symbolem využívání efektivního a k životnímu prostředí šetrného programu veřejného osvětlení. Počátkem února si toto své prestižní postavení i co do evropského srovnání v Prešově znovu připomněli, když tam za účasti primátora Pavla Hagyariho z rukou zástupce společnosti PHILIPS INDAL Bedřicha Quadráta výkonný ředitel společnosti O.S.V.O. comp. Peter Bindas přebíral ocenění Best LED outdoor application Central & Eastern Europe 2012. Ocenění bylo firmě uděleno za inovativní přístup a špičková řešení v oblasti LED aplikací v sektoru veřejného osvětlení. O.S.V.D. comp. je navíc ve střední a východní Evropě nejrychleji rostoucí společností v segmentu LED aplikací veřejného osvětlení.


V Prešově ve spolupráci s ní začal dlouhodobý projekt obnovy veřejného osvětlení už v roce 2006 – nejprve kompletní výměnou zastaralých svítidel za nová a úspornější. O dva roky později byla výměna ukončena a mohlo se přikročit k úpravám rozvaděčů veřejného osvětlení a současně budovat řídicí systém adaptivní regulace. Za tuto aplikaci společnost O.S.V.D. comp. obdržela ocenění Green Light Award 2010 udělované v Německu za úsporná a environmentální řešení. Tato dlouhodobá koncepce městu Prešov přinesla úsporu plateb za více než 1 mil. kWh ročně při snížení instalovaného výkonu o 205 kW. Moderní osvětlení kromě toho získala také dvacítka nejnebezpečnějších přechodů pro chodce.

Ačkoliv v Prešově snížili instalovaný výkon veřejného osvětlení, světelných bodů tam přibylo.
FOTO: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *