01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prestižní a aktuální Žofínská fóra

Již od roku 1994 se ve Velkém sále paláce Žofín konají Žofínská fóra, kterých se zúčastňují prezidenti, předsedové vlád, ministři, poslanci a senátoři, reprezentanti hospodářských, politických, společenských i zájmových orgánů a organizací. Diskutuje se na nich o nejaktuálnějších otázkách...

Již od roku 1994 se ve Velkém sále paláce Žofín konají Žofínská fóra, kterých se zúčastňují prezidenti, předsedové vlád, ministři, poslanci a senátoři, reprezentanti hospodářských, politických, společenských i zájmových orgánů a organizací. Diskutuje se na nich o nejaktuálnějších otázkách současnosti i budoucnosti. Prioritní je oblast ekonomiky, domácí a zahraniční politiky, investic, dopravní infrastruktury, ochrany životního prostředí apod.

Pravidlem je vždy zcela zaplněný Velký sál paláce Žofín, přítomnost desítek novinářů, v letošním roce pak i přímé přenosy či záznamy ve vysílání České televize (ČT24). Pořádající Agentura NKL, s. r. o., dává příležitost i jednotlivým partnerům prezentovat se na těchto prestižních fórech. Zájem projevují nejen špičkové domácí i zahraniční firmy, ale i menší podniky, které právě na Žofínském fóru vyhledávají možnost představit se před odbornou veřejností. Každé fórum je navíc vždy zakončeno společenským setkáním, spojeným s rautem, kde si opravdu každý najde příležitost pokračovat v neformální diskusi jak s představiteli státu, tak dalšími hosty, vesměs špičkovými manažery firem apod.

Témata Žofínských fór se volí podle aktuální domácí i mezinárodní situace. Některá se konají již pravidelně. Pět let k nim patří i prosincové Setkání primátorů a starostů měst a obcí ČR. Tentokrát se uskuteční 8. prosince od 13 hodin. Toto fórum se vždy těší velkému zájmu účastníků. Představitelé vlády a jednotlivých ministerstev mohou seznámit zástupce samospráv s aktuálními novinkami i změnami, které se připravují v legislativě, veřejných rozpočtech apod. Starostové a primátoři mají také jedinečnou příležitost položit dotazy týkající se každodenních problémů života jejich obcí a měst.

Na letošní Žofínské fórum byli pozváni premiér Mirek Topolánek, vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek, ministr vnitra Ivan Langer, ministr a předseda Legislativní rady vlády Cyril Svoboda.

Pozvánku obdrží všichni starostové a primátoři měst a obcí s více než 300 obyvateli. Přihlášku naleznete na www.zofin.cz.

Ještě před touto akcí připravuje Agentura NKL Žofín, s. r. o., 18. listopadu 83. Žofínské fórum na téma: Československo se rozděluje ještě jednou: přichází euro. Aktuální Žofínské fórum začne ve Velkém sále paláce Žofín od 13 hodin. Přihláška je k dispozici na adrese www.zofin.cz.

/sk/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down