Autor
Kategorie:
Různé

Přínosná pomůcka pro územní plánování

Ústav územního rozvoje vydal internetovou publikaci Principy a pravidla územního plánování. Jde o velmi užitečnou pomůcku pro orgány územního plánování, projektanty, ale i studenty příslušných oborů. Potřebné informace v příručce najdou také členové samospráv obcí a krajů i další uživatelé, kteří...

Ústav územního rozvoje vydal internetovou publikaci Principy a pravidla územního plánování. Jde o velmi užitečnou pomůcku pro orgány územního plánování, projektanty, ale i studenty příslušných oborů. Potřebné informace v příručce najdou také členové samospráv obcí a krajů i další uživatelé, kteří se setkávají s územním plánováním.

Za pozornost stojí hlavně návodné letáky (každý s vlastní internetovou adresou), jejichž cílem je zejména přispět ke zdárnému průběhu pořizování územních plánů obcí tak, aby je zastupitelstva mohla úspěšně vydat do konce roku 2015 v souladu s § 188 stavebního zákona. Jde například o letáky Obec a územní plánování, Občan a územní plánování, Určený zastupitel a jeho úloha při pořizování územního plánu či Ochrana před povodněmi v územním plánování.

Mnoho užitečných podkladů pro práci obce najdete na webu Ústavu územního rozvoje (www.uur.cz), který jako organizační složka státu zřízená Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, působí v oborech územní plánování, regionální politika, bydlení a bytová politika.

Podrobnější informace včetně internetových odkazů na letáky a další publikace najdete na webu Moderní obce www.moderniobec.cz (http://moderniobec.ihned.cz/c1-54529030-obce-najdou-na-internetu-uzitecnou-pomucku-pro-uzemni-planovani).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *