Autor
Kategorie:
Různé

Příručka radí se sociálním začleňováním

Agentura pro sociální začleňování využila své dosavadní čtyřleté zkušenosti s působením ve třiceti městech a obcích a připravila obsáhlou Příručku pro obce. Nabízí návody a postupy při řešení problémů spojených se sociálním vyloučením. Tvoří ji osm samostatných brožur a jedno DVD. Brožury se věnují...

Agentura pro sociální začleňování využila své dosavadní čtyřleté zkušenosti s působením ve třiceti městech a obcích a připravila obsáhlou Příručku pro obce. Nabízí návody a postupy při řešení problémů spojených se sociálním vyloučením. Tvoří ji osm samostatných brožur a jedno DVD. Brožury se věnují oblastem: sociální služby, zaměstnanost, bydlení, vzdělávání, sociálně-právní ochrana dítěte, bezpečnost a prevence kriminality, dluhy. DVD obsahuje elektronickou verzi všech textů a videomedailony.

Příručka už byla rozeslána do více než 300 obcí, v nichž se podle analýzy sociologa Ivana Gabala vyskytují sociálně vyloučené lokality. Byla k nim přidána i další místa na základě zkušeností Agentury.

Příručku získáte v elektronické verzi na: www.socialni-zaclenovani.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *