Pro návštěvníky Krkonoš jsou připraveny nejen cyklobusy

Pestrou letní sezonu plnou pozoruhodných zážitků nabídnou v létě svým návštěvníkům nejvyšší české hory – Krkonoše. Území Krkonoš včetně jejich podhůří je protkáno téměř 900 kilometry cyklotras.

Terény jsou vhodné pro zdatné sportovce, bikery i pro rodinnou rekreační jízdu. Pro snazší zvládnutí terénu křižují region krkonošské cyklobusy pro pěší i cykloturisty. Jízdní řády s tipy na výlety jsou k dispozici zdarma v krkonošských informačních centrech, vylepené přímo na autobusových zastávkách, kde cyklobus staví, nebo na webu www.krkonose.eu/krkonosske-cyklobusy. Turistické linky budou brázdit regionem až do 30. září. Letos se již poosmé pro návštěvníky otevírá Krkonošská pivní stezka, vydat se lze po trasách místních pivovarů a ochutnat produkty z minipivovaru Hendrych, z pivovaru Trautenberk či pivovaru v Peci pod Sněžkou. Od června do září trvá na stezce soutěž za nasbíraná razítka od pivovarů, v níž lze získat i originální tričko. Informace poskytne odkaz www.krkonosskapivnistezka.cz.

Pojizerský Pacifik pak přinese zážitek v podobě romantické jízdy údolím Jizery po trati vedoucí údolím řeky Jizery ve směru Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou (www.krkonose.eu/pojizersky-pacifik).

Bohatá je také nabídka doprovodných akcí, které se konají každou sobotu mezi 10. červencem a 28. srpnem. Návštěvníky čeká Divadelní představení pro děti Pohádka o chytrém Jankovi na peronu martinického nádraží, speciální exkurze do ráje vánočních ozdob ve firmě Rautis v Poniklé, komentovaná prohlídka historického martinického nádraží a muzea, jízda vlakem s hrabětem Harrachem a loutkové pohádkové představení ve Vysockém divadle.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down