Program EFEKT podporuje i první kroky energeticky úsporných opatření obcí a měst

Národní centrum energetických úspor ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR upozorňuje územní samosprávné celky na aktuálně platné výzvy programu EFEKT ještě pro rok 2019, které vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. U zde uvedených výzev je poslední termín podání žádosti stanoven na 30. září 2019.

Státní program na podporu úspor energie (program EFEKT) je vyhlášen Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) se záměrem podílet se na naplňování Státní energetické koncepce. Program EFEKT je jedním z nástrojů MPO k dosažení aktuálního cíle stanoveného evropskou směrnicí č. 2012/27/EU o energetické účinnosti.

Také následující dvě výzvy programu EFEKT určené mimo jiné obcím a městům, dávají územním samosprávám příležitost, jak zafinancovat první kroky energeticky úsporných opatření.

* Do 30. září je nutné podat žádost o podporu v rámci Aktivity 2D (Zavádění systému hospodaření s energií v podobě energetického managementu 2019). Dotace je určena na tvorbu dokumentů nutných k zavedení systému hospodaření s energií v podobě energetického managementu a opatření nezbytných pro snižování energetické náročnosti.

O dotaci se mohou ucházet: kraj, podnikatel, města/obce a městské části nad 5 tisíc obyvatel.

* Do 30. září je rovněž třeba podat žádost o podporu v rámci Aktivity 2E (Zpracování dokumentů pro přípravu EPC projektu a na zpracování zadávací dokumentace pro veřejnou zakázku EPC projektu 2019). Dotace je určena na zpracování podrobné analýzy stavu a potenciálu úspor v jednotlivých objektech a/nebo u veřejného osvětlení a doporučení, zda jsou objekty a/nebo veřejné osvětlení vhodné pro realizaci EPC projektu.

Dále je dotace určena organizačním složkám státu a jejich příspěvkovým organizacím na zpracování zadávací dokumentace pro veřejnou zakázku na projekt řešený metodou EPC.

Uchazečem o dotaci může být: kraj, městská část, společnost vlastněná 100% obcí či městskou částí, státní podnik, obec, školská právnická osoba, organizační složka státu, podnikatel, příspěvková organizace, veřejné neziskové zdravotní ústavní zdravotnická zařízení.

Do konce letošního srpna mají být vyhlášeny další výzvy v rámci programu EFEKT na aktivity pro rok 2020.*

Více informací na: http://www.nceu.cz/#media.

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down