Projekt Abeceda rodinných financí byl úspěšný. Příležitost pro obyvatele malých obcí však trvá

Více než čtyři tisíce lidí prošly od září 2014 do června 2015 semináři Abecedy rodinných financí zaměřenými na obce do dvou tisíc obyvatel. Cílem projektu, iniciovaného společností Provident Financial a spolufinancovaného Evropskou unií, bylo poskytnout obyvatelům malých obcí bezplatné lekce k posílení finanční gramotnosti.

Na seminářích lidé získávali praktické návody, jak hospodařit s rodinným rozpočtem, i právní minimum užitečné například při jednání s prodejci či zaměstnavateli,“ uvedla manažerka projektu Kateřina Hrudníková. O semináře byl ze strany obcí rekordní zájem – cílem bylo proškolit 2800 lidí, konečný počet účastníků je o více než 1200 vyšší.

Ačkoli projekt zaměřený na malé obce končí, starostové mohou i nadále žádat o uspořádání těchto seminářů pro obyvatele svých obcí. Totéž mohou učinit také další zájemci o tuto formu osvěty. Na webu Abecedy rodinných financí www.abecedafinanci.cz stačí vyhledat lektora, který působí v daném kraji, a kontaktovat ho prostřednictvím e-mailu. Zájemce se pak s lektorem domluví na tématu semináře i místu a času konání.

Obsah seminářů je dostupný i na webu Abecedy rodinných financí, kde je zároveň možné stáhnout si mobilní aplikaci „Rodinný rozpočet do kapsy“, která usnadňuje kontrolu příjmů a výdajů.*

Projektu Abeceda rodinných financí se zevrubně věnuje červnové vydání tištěné Moderní obce.

/zr/

Ilustrační foto: archiv

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down