Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Projekt Inteligentní město zahajuje

Projekt s názvem Inteligentní město začíná realizovat poradenská a vzdělávací společnost M.C.TRITON s podporou OP Lidské zdroje a zaměstnanost. Cílem projektu je vybudovat systém spolupráce veřejného, soukromého a neziskového sektoru na úrovni města a regionu, jenž zkvalitní život v regionech díky...

Projekt s názvem Inteligentní město začíná realizovat poradenská a vzdělávací společnost M.C.TRITON s podporou OP Lidské zdroje a zaměstnanost. Cílem projektu je vybudovat systém spolupráce veřejného, soukromého a neziskového sektoru na úrovni města a regionu, jenž zkvalitní život v regionech díky »inteligentnímu«, otevřenému a koordinovanému řešení životních situací a potřeb cílových skupin projektu, tj. občanů, zaměstnavatelů, měst a krajů. Současně půjde o zvýšení efektivity ve vynakládání veřejných prostředků města.

Českým partnerem projektu je Třinec, zahraničním město Bad Neustadt an der Saale a německá poradenská společnost IFOK. Německé orgány veřejné správy se vyznačují propracovanou organizační strukturou s jasnými kompetencemi pro zaměstnance a jsou srozumitelné pro občany. Zkušenosti partnerských měst mají přinést zajímavé podněty pro samosprávu v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *