Projekt Obědy do škol zajišťuje denně teplý oběd tisícovce středočeských dětí

Středočeský kraj je dlouhodobě zapojen akce Obědy do škol.  Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, je zabezpečit bezplatné školní stravování pro děti ve věku od 2 do 26 let ze sociálně slabých rodin na základních a středních školách, speciálních školách, konzervatořích, ale i internátech nebo v domovech mládeže. Pokračovaní projektu do roku 2025 podpořili krajští radní.

Díky projektu dochází ke zlepšování podmínek pro řádný průběh školní docházky žáku a žáky a snižuje se riziko případného sociálního vyloučení. „Je smutné, že v dnešní době v České republice jsou děti, které nemohou chodit do školní jídelny a tím pádem obvykle ani do družiny, protože rodiče nemají na zaplacení oběda, nebo ho prostě platit nechtějí. Takové děti nemají energii, bývají často nemocné, a navíc jsou vyloučené z kolektivu, což se promítá do jejich dalšího vývoje.  Jsem rád, že Středočeský kraj v roli koordinátora těmto dětem může pomoci k lepšímu životu,“ uvedl náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar.

Projekt bude financován z Operačního programu Zaměstnanost plus (OPZ+) Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Celková částka vyčleněná na podporu projektu Obědy do škol činí necelých 25,8 milionu korun. Z toho většina připadne na podporu školního stravování žáků základních a středních škol. Počítá se i s rezervou pro plánované zdražení stravného.

Finanční prostředky poskytne kraj přímo školám, které se zapojí do projektu a poskytují nebo zajišťují stravování dětem, žákům a studentům ve věku 2-26 let ve školních letech 2023-2025. „Školy se snažíme oslovovat prostřednictvím obcí, přičemž naše krajská zařízení mají informace přímo od nás. Pokud má škola zájem se do projektu zapojit, stačí, když se nám ozve," dodal náměstek.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down