Projekt „Udělejte, co lidé ocení!“ vstoupil v Jirkově do čtvrtého kola. A úspěšně

Ve čtvrtek 17. října se za finančního přispění společnosti VERA konalo v Městském ústavu sociálních služeb v Jirkově (okr. Chomutov) příjemné a slavnostní odpoledne, během něhož klientům domova zahrála cimbálová muzika Dušana Kotlára. Akce se konala díky společnosti VERA spol. s r. o., která již čtvrtým rokem realizuje projekt s názvem „Udělejte, co lidé ocení!“. Projekt je o to cennější, že jeho obsah je v souladu s jeho názvem.

Společenský sál zařízení, v němž svůj domov nachází okolo 200 klientů, se zaplnil do posledního místečka. Klienty, které postupně uvítali ředitelka domova Mgr. Eva Šulcová, zástupci společnosti VERA (Ing. Aneta Blümlová a Ing. Miroslav Bublík) a starostka města Mgr. Darina Kováčová (na foto), občerstvily nejen podávané pochutiny (chlebíčky, sladkosti a nápoje včetně skleničky vína), ale i lidové písničky z dob jejich mládí. Kromě toho dostali klienti domova od společnosti VERA jako další dárek televizor do společenské místnosti, který jim zcela jistě zpříjemní dny všední a méně sváteční.

Stáří je období života, které není vždy veselé a plné slunce, ale kterému se nelze vyhnout. Je tedy o to cennější, když lidé v domovech pro seniory, kteří jsou z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění odkázáni na pomoc druhých osob, dostanou dárek. Vědomí, že nejsme na světě sami, že na nás někdo myslí a že se na někoho můžeme spolehnout s pomocí, je mnohdy víc než tučné konto v bance.

Projektů, které by byly zaměřeny na zlepšení mezilidských vztahů, je jako šafránu. Jinými slovy – je jich málo. V dnešní na výkon zaměřené době se málokdy najde chvilka na to, abychom se vzájemně potěšili a obdarovali – ať už svojí přítomností, zájmem či fyzickým darem.  Mediálním partnerem projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ je i letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je i odborný měsíčník Moderní obec. Pokud se ve vaší obci nebo vašem městě chcete do projektu „Udělejte, co lidé ocení!" přihlásit, budete mít opět v budoucnu možnost. O projektu více na: https://www.vera.cz/pomahame.*

*

(ev)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down