Autor
Kategorie:
Různé

Projekt Vasmajetek.cz rozšiřuje služby

Internetový portál www.vasmajetek.cz, kde jsou centralizovány informace o dražbách, aukcích i prodejích majetku, nabízeného státními institucemi, městy a obcemi, začal nově zdarma nabízet také poradnu Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a zprostředkovatelskou činnost Asociace realitních kanceláří...

Internetový portál www.vasmajetek.cz, kde jsou centralizovány informace o dražbách, aukcích i prodejích majetku, nabízeného státními institucemi, městy a obcemi, začal nově zdarma nabízet také poradnu Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a zprostředkovatelskou činnost Asociace realitních kanceláří (ARK).

V poradně MMR mohou uživatelé systému, tedy např. i starostové, prostřednictvím on-line formulářů rychle a jednoduše komunikovat s odborníky z odboru veřejných dražeb, kteří jsou připraveni pomoci s organizací vlastní dražby či poskytnout informace o zákonných povinnostech dražitelů. Podobně funguje rovněž zprostředkování dražebního servisu ARK, v němž lze poptat služby profesionálních dražebníků a realitních kanceláří.

Do vývoje systému Prodej.Vasmajetek.cz se jako první město zapojil Náchod, systém testovaly i město Kožlany a Plzeňský kraj. »Projekt má naději na úspěch. I proto jsme se rozhodli systém využívat,« uvedl starosta Náchoda Jan Birke. MMR nyní vybízí všechny obce a města, aby se do projektu zapojily a využívaly služby systému Prodej.Vasmajetek.cz.

Projekt Vasmajetek.cz

Byl spuštěn 1. listopadu 2011 a zabývá se centralizací nabídek dražeb, aukcí i prodejů majetku státu, krajů, měst a obcí. Od počátku je projekt podporován Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

Cílem projektu je větší transparentnost v oblasti zpeněžování státního« majetku a také zpřístupnění těchto nabídek široké veřejnosti.

Nabídky jsou centralizovány kombinací automatického sběru dat naprogramovanými roboty a manuální práce vyškolených pracovníků.

Databáze najdete na www.vasmajetek.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *