Autor
Kategorie:
Různé

Projekt Vodní kapky začal pomáhat i v Česku

Vodní kapky jsou společným humanitárním projektem společnosti ENERGIE AG Bohemia s. r. o. a Die-cézní charity České Budějovice. Již pátým rokem se snaží pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu v přístupu k pitné vodě. Od loňska jsou Vodní kapky doma i v České republice, kde se...

Vodní kapky jsou společným humanitárním projektem společnosti ENERGIE AG Bohemia s. r. o. a Die-cézní charity České Budějovice. Již pátým rokem se snaží pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu v přístupu k pitné vodě. Od loňska jsou Vodní kapky doma i v České republice, kde se zaměřují na pomoc především handicapovaným lidem.

»Naším cílem je pomáhat potřebným. Konkrétní pomoc konkrétním lidem napomáhá zvýšit kvalitu jejich života či splnit životní sny,« řekl Ivan Kafka, vedoucí marketingu a komunikace Energie AG Bohemia.

Energie AG Bohemia, do níž v České republice patří společnosti ČEVAK, VAK Beroun, Vodos Kolín, VS Chrudim, VHOS Moravská Třebová a Aqua Servis Rychnov nad Kněžnou, se na projekt Vodní kapky zavázala přispět jedním haléřem ze svého zisku za každý prodaný m3 vody. Za loňský rok částka, která podpoří obnovu studní a opravu čerpadel v Kongu, činila 240 520 Kč. Dalších 147 tisíc korun bylo použito na podporu a pomoc v Čechách.

Na provoz českobudějovického centra Arpida, které již dvacet let pomáhá rodinám pečujícím o děti s tělesným a kombinovaným postižením, putoval prostřednictvím ENERGIE AG BOHEMIA výtěžek z charitativní akce ve výši 15 tisíc korun, k tomu společnost ČEVAK přidala dalších 20 tisíc korun. Částku 10 tisíc korun získalo Občanské sdružení Borůvka v Borovanech (okr. České Budějovice), jež se věnuje zejména pořádání týdenních odlehčovacích pobytů pro těžce tělesně postižené děti. Celá částka pochopitelně nesměřovala pouze na jih Čech, ale dostalo se i na ostatní oblasti, kde společnosti patřící do skupiny Energie AG Bohemia působí.

Záštitu nad projektem převzala náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská. »Jsem ráda, že mohu podpořit myšlenku Vodních kapek, které pomáhají tam, kde je to skutečně zapotřebí. Těší mě, že letos byly podpořeny také neziskové organizace z jižních Čech,« uvedla.

Zleva: Ivana Stráská, Ivan Kafka a Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity České Budějovice.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *