Projekt Young Energy Europe 2.0 uvítá další účastníky

Snížit emise CO₂, šetřit zdroje a zvednout povědomí o udržitelném stylu podnikání a života je cílem pokračování vzdělávacího projektu Young Energy Europe. Další kolo projektu Young Energy Europe 2.0. bylo zahájeno v pondělí 26. dubna. Během tříletého trvání prvního kurzu se tohoto projektu zúčastnilo v České republice celkem 33 společností. Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) již přijímá přihlášky do nového ročníku.

„Young Energy Europe vyniká z celé řady projektů na ochranu klimatu. Kurz se zaměřuje na skryté rezervy úspor energie a jiných zdrojů a účastníci se tak stávají ambasadory ochrany klimatu ve svých firmách,“ shrnul záměr projektu René Harun, zástupce výkonného člena představenstva ČNOPK. Young Energy Europe cílí především na pracovníky výrobních a obchodních společností. Pro nové období se účastníky mohou stát také pracovníci obcí a krajů nebo komunálních podniků a služeb.

Odborní lektoři v kurzu nabídnou znalosti z oblasti úspor energií a dalších zdrojů a zároveň zájemce provedou i projektovým managementem a tzv. soft skills. Během kurzu budou účastníci pro své zaměstnavatele navrhovat úsporné projekty a vypracují konkrétní opatření na hospodárnější využití zdrojů ve své firmě. Tím přinesou svým zaměstnavatelům často zároveň značnou finanční úsporu.

V prvním tříletém období se kromě Česka projektu účastnilo také Bulharsko, Řecko a Maďarsko. Dohromady se tak proškolilo 339 Energy Scouts ze 135 podniků. Kromě úspory energie se projekty zaměřily také na snížení spotřeby vody nebo plýtvání dalšími zdroji. Ve svých 143 projektech navrhli účastníci pro zaměstnavatele úsporná opatření, která by snížila emise CO₂ až o 26 600 tun ročně. Cesta k úsporám vedla nejen přes technická opatření, ale také reorganizaci obecných pracovních procesů, změnou logistiky a dalšími organizačními opatřeními.

Nyní se do projektu připojilo také Polsko, Slovensko, Srbsko a Chorvatsko. Kurz je podporován BMU, v České republice je součástí Evropské iniciativy k ochraně klimatu (EUKI).

Plánované zahájení kurzu je červen 2021. Kurz i letos nabízíme zdarma. Jelikož je součástí kurzu týmová práce na projektu, měli by se přihlásit 2-4 pracovníci z jedné firmy.*

Více informací na: www.tschechien.ahk.de/cz/business-services/kvalifikace-zamestnancu

/zr/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down