01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Projekt za více než milion

Odbor územního plánování a rozvoje Městského úřadu Vyškov, jako úřad územního plánování, pořídil v souladu se stavebním zákonem pro své správní území čítající 42 obcí územně analytické podklady. Tento náročný projekt si vyžádal náklady ve výši téměř 1,5 milionu korun. Z velké části byl však...

Odbor územního plánování a rozvoje Městského úřadu Vyškov, jako úřad územního plánování, pořídil v souladu se stavebním zákonem pro své správní území čítající 42 obcí územně analytické podklady. Tento náročný projekt si vyžádal náklady ve výši téměř 1,5 milionu korun. Z velké části byl však financován prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Dotace z EU dosáhla 935 tisíc korun, dalších 165 tisíc poskytlo ministerstvo pro místní rozvoj.

Obsahem dokumentu je vyhodnocení stavu a vývoje území. Grafickou část tvoří výkres limitů využití území, výkres záměrů na provedení změn v území, výkres hodnot a problémový výkres. Nedílnou součástí podkladů je textová část s rozborem udržitelného rozvoje sestaveného ze tří základních pilířů - environmentálního (přírod- ního), ekonomického (hospodářského) a sociodemografického (soudržnost společenství obyvatel).

Územně analytické podklady mají být jedním z dokumentů pro zadávání územních plánů obcí nebo jejich změn. Pro občany, kteří se s jeho úplným zněním mohou seznámit na webových stránkách města Vyškova, je zdrojem informací o území, ve kterém žijí.

Tento dokument bude trvale doplňován a upřesňován. Je to počátek permanentního procesu, jehož průběžným výsledkem bude aktuální stav informací o území.

/sk/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down