Prosím, odstraňte tu mrtvolu. Aplikace Řekni to Vídni zaznamenala už 27 tisíc podnětů. Některé i velmi kuriózní

Před rokem a půl spustila rakouská metropole aplikaci na podněty obyvatel. Nyní hlásí 27 000 podnětů, z nichž je přes 26 400 vyřešeno.

Od spuštění v loňském únoru si vídeňskou aplikaci Sag’s Wien App (Řekni to Vídni) stáhlo do mobilního zařízení již na 31 200 uživatelů, kteří jejím prostřednictvím dosud úředníkům města poslali 27 tisíc podnětů. Vídeňský magistrát je s aplikací pro mobilní zařízení s operačními systémy Android, iOS nebo Windows zatím spokojen. „Obyvatelé Vídně aplikaci vnímají dobře, intenzivně ji používají, a tím nám pomáhají rychle řešit konkrétní problémy,“ vysvětluje městská radní pro životní prostředí Ulli Sima důvody, proč je platforma pro město přínosem.

Vídeň přitom všechny podněty obyvatel skutečně řeší – z 27 tisíc nahlášených případů už jich je přes 26 400 vyřešených, kvóta tedy přesahuje 97 procent. Aplikace zároveň informuje autora hlášení o tom, že problém byl vyřešen. Všechny podněty směřují k týmu 25 pracovníků, kteří se o hlášení postarají.

Nejkurióznější hlášení: nález mrtvoly

K tradičním hlášením patří rozbité lampy, přeplněné odpadkové koše, nefungující semafory či ohnuté dopravní značky. Mezi 27 tisíci podněty se však najdou i kuriózní případy. Zatím poslední taková zpráva zněla: „Prosím, odstraňte mrtvolu.“ Naštěstí se však nakonec ukázalo, že jde o vrak jízdního kola, který pracovníci magistrátu během pár hodin odvezli.*

/tz/

Komentáře ke článku 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *