Prostějov i nadále odstraňuje z ulic vozidla s propadlou technickou kontrolou

Za poslední rok a půl zmizela z ulic Prostějova spousta vozidel s neplatnou technickou kontrolou a vozidel, která vykazovala znaky autovraků. Město upozorňuje obyvatele, že jejich odstraňování bude nadále pokračovat.

Odbor správy a údržby majetku města Prostějov řešil spolu s městskou policií celkem 152 takto odstavených vozidel. Po zaslání výzev provozovatelům vozidel byla většina z nich buď jejich majiteli odstraněna, případně byla vozidla odstavena mimo pozemní komunikace na odstavné parkoviště.

„Část vozidel bez platné technické kontroly však stále jejich provozovatelé nechávají na pozemních komunikacích, čímž se vystavují možnosti jak finančního postihu, tak případnému odstranění vozidla z těchto komunikací,“ informoval náměstek primátora pro komunální oblast Jiří Pospíšil.

Statutární město Prostějov proto znovu upozorňuje občany, jejichž vozidla jsou bez platné technické kontroly odstavena na pozemních komunikacích, případně pozemcích ve vlastnictví města, aby zajistili provedení technické kontroly, případně tato vozidla odstavili mimo tyto pozemní komunikace a pozemky. Zároveň upozorňujeme provozovatele vozidel, aby neodstavovali svá vozidla na pozemní komunikace a pozemky v majetku města bez platné technické kontroly a předešli tím možnému finančnímu postihu.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down