01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Provizorní lávky oživují postižené obce

Celkem osmi obcím, které byly na Novojičínsku nejvíce postiženy přívalovými povodněmi, nabídla společnost ODS - Dopravní stavby Ostrava provizorní lávky pro pěší. Velká voda v těchto obcích zničila mosty, a některé domy či celé části obcí tak zůstaly odříznuty. Generální ředitel ODS - Dopravní...

Celkem osmi obcím, které byly na Novojičínsku nejvíce postiženy přívalovými povodněmi, nabídla společnost ODS - Dopravní stavby Ostrava provizorní lávky pro pěší. Velká voda v těchto obcích zničila mosty, a některé domy či celé části obcí tak zůstaly odříznuty. Generální ředitel ODS - Dopravní stavby Ostrava Ing. Tomáš Vítek, MBA, konstatuje, že kromě bezplatného zapůjčení a zabudování těchto lávek je firma připravena rovněž pomoci s menšími opravami mostků, které byly poškozeny přívalovými povodněmi.

Metr a půl široké lávky jsou z válcovaných ocelových nebo z tzv. jeřábových drah většího rozpětí a často se umisťují tam, kde voda strhla oba břehy. Nosnost lávek je dostatečná i pro motocykly, nemohou je však používat dvoustopá vozidla. Průměrná délka lávek činí zhruba 20 metrů, nejdelší (34 m) byla osazena v Kuníně (viz snímek). Jak uvedl ředitel Závodu Mosty Ing. Libor Škrípek, provizorní lávku lze postavit i za jediný den.

Společnost ODS - Dopravní stavby Ostrava hradí ze svého nejen jejich instalaci, ale jakmile budou opraveny původní mosty či postaveny nové, zaplatí také demontáž a odvoz. Nejde o malé sumy: Třeba pro transport a osazení lávky v Kuníně byly nutné dva jeřáby a dva tahače. Proto jen náklady na dopravu a instalaci přesáhly 100 tisíc korun.

/rš/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down