Autor
Kategorie:
Různé

Průmyslová zóna roku 2013 je ve Stříbře. Známe i další vítěze už tradičního klání

Ceny Investor a Podnikatelská nemovitost roku 2013 byly slavnostně předány ve druhé polovině června na pražském Žofíně. Soutěž, která upozorňuje na nejpřínosnější investorské projekty a průmyslové nemovitosti v České republice, je pořádána agenturou CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční...

Ceny Investor a Podnikatelská nemovitost roku 2013 byly slavnostně předány ve druhé polovině června na pražském Žofíně.

Soutěž, která upozorňuje na nejpřínosnější investorské projekty a průmyslové nemovitosti v České republice, je pořádána agenturou CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční investice – AFI. Letos jí udělil záštitu ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Porota přihlížela nejen k objemu každé investice, ale i k tomu, kolik s sebou přinesla nových pracovních míst a jaké další přínosy pro daný region znamenala.

První místo v kategorii Výroba patří společnosti LEGO Production, s. r. o., která na Kladensku vytvoří až 600 nových pracovních míst. Kategorii Výzkum a vývoj ovládla firma Honeywell, spol. s r. o., která rozšiřuje své výzkumné a vývojové centrum v Brně. V kategorii IT a sdílených služeb nejvíce zaujal podnik Y Soft Corporation, a. s., jehož produkt dokáže snížit náklady na tisk materiálů ve firmách.

Ve třech kategoriích se udílely i ceny za podnikatelské nemovitosti. V kategorii Průmyslová zónu roku zvítězil Panattoni Park Stříbro. Podnikají tam společnosti jako Lear, Assa Abloy, Leoni, Ideal Automotive či Steelcase. Potřebují-li investoři postavit budovu na míru, mohou ji převzít už do šesti až osmi měsíců. Nyní je v zóně zhruba 6 ha průmyslových ploch a je připravené její rozšíření až na 15,5 ha.

V kategorii Nemovitost roku pro technologická centra a služby bodoval Technologický Park Brno, a. s., který je hned vedle kampusu Vysokého učení technického v Brně. Kategorii Brownfield roku ovládla Podnikatelská zóna Šternberk v areálu bývalých kasáren ve Šternberku.

»Je potěšující, že zájem investorů o ČR roste. Zúčastněné firmy kromě důležitých pracovních míst přinášejí naší zemi i prestiž. Mezi investory se objevují jména známá po celém světě,« konstatoval ministr Jan Mládek.

»Dostatečně připravená, vybavená a dostupná zóna je jedním z nejvýznamnějších faktorů v rozhodovacím procesu drtivé většiny investorů. Je proto důležité upozornit veřejnost na průmyslové zóny a nemovitosti, které se na příchod investorů aktivně připravují a chtějí jim nabídnout to nejlepší zázemí. Význam má i oceňování brownfieldů, které se mohou z nevyužívaných objektů proměnit v živá místa, kde firmy zapustí kořeny,« uvedl Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest.

Dvě zvláštní ocenění byla udělena také letos Sdružením pro zahraniční investice – AFI. V první kategorii uspěla firma Mann + Hummel Service s. r. o., ve druhé pak společnost ON SEMICONDUCTOR CZECH REPUBLIC, s. r. o.

Panattoni Park Stříbro leží na exitu 107 dálnice D5, pouhých 20 minut od hranice s Německem. Je ideální pro dodavatele automobilového průmyslu v sousedním Bavorsku.

FOTO: JIŘÍ SOCHOR

Ceny předával také 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš.

FOTO: ARCHIV CZECHINVEST

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *