01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První podpis připojilo Broumovsko

Historicky vůbec první smlouva o vzájemné spolupráci při realizaci projektu Podpora meziobecní spolupráce byla podepsána 8. října v pražské Kanceláři Svazu měst a obcí ČR při příležitosti jednání předsednictva Komory obcí SMO ČR. Partnerem Svazu při uskutečňování projektu se tak stal Dobrovolný...

Historicky vůbec první smlouva o vzájemné spolupráci při realizaci projektu Podpora meziobecní spolupráce byla podepsána 8. října v pražské Kanceláři Svazu měst a obcí ČR při příležitosti jednání předsednictva Komory obcí SMO ČR. Partnerem Svazu při uskutečňování projektu se tak stal Dobrovolný svazek obcí Broumovsko. Za něj dohodu podepsal jeho předseda a současně starosta obce Božanov Karel Rejchrt, za SMO ČR ředitel Kanceláře pro projekty a vzdělávání Svazu a supervizor Projektu meziobecní spolupráce Jaromír Jech.

Další zhruba dvě desítky obcí nebo svazků obcí se smluvně k projektu připojí v nejbližší době, mnohé z nich již spolupráci schválily na jednání svých orgánů.

Členy DSO Broumovsko je 18 měst a obcí, ale i některé jejich místní části nebo osady. Hlavními cíli svazku jsou spolupráce při ochraně životního prostředí a trvale udržitelného života v CHKO Broumovsko a při ochraně zájmů venkovského prostoru a kvality života.

Projekt Systémová podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ČR v rámci území správních obvodů obcí s rozšířenou působností je plně hrazený ze zdrojů OP Lidské zdroje a zaměstnanost. Zapojit se do něj mohou i obce a města, která nejsou členy Svazu měst a obcí ČR. Doba jeho trvání je od 1. května 2013 do 30. června 2015. Přímá finanční podpora do jednotlivých území může činit až 2,5 mil. Kč.

Smlouvu podepsali (zleva): Jaromír Jech za SMO ČR a Karel Rejchrt za DSO Broumovsko.

FOTO: SMO ČR/TOMÁŠ CIKRT

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down