První říjnovou neděli se v Hostětíně uskuteční Jablečná slavnost

Vůni jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, jarmark s ukázkami řemesel, netradiční hry pro děti a hudbu nabídne v neděli 2. října v Hostětíně již devatenáctá Jablečná slavnost. Součástí akce je rovněž osvětový program, který poradí, jak na úspory energie, na bezodpadovou domácnost (zero waste), přinese ukázku ostrovní fotovoltaiky a projížďky v elektromobilech. Akci pořádají Ekologický institut Veronica, spolek Tradice Bílých Karpat, Hostětínská moštárna a obec Hostětín. 

Jablečná slavnost v Hostětíně má bohatý doprovodný program. Na návsi proběhne jarmark regionálních výrobců, uskuteční se výstava více než 50 druhů jablečných moučníků, nabízet se bude čerstvý jablečný mošt z hostětínské moštárny. Akce je ukázkou environmentálně udržitelné akce. Snahou organizátorů je, aby byla bezodpadová.

Velkou pozornost věnují organizátoři akce dětem. V přírodní zahradě Centra Veronica je čeká badatelská stezka poznávání přírody, řemeslné dílničky, vaření na ohni i ruční moštování jablek.  

 Po stopách krále se lze vydat i při exkurzi hostětínskými projekty udržitelné infrastruktury v obci. „Velký smysl vidíme v našem ekoporadenském programu a zveme návštěvníky, aby se přišli inspirovat, jak mohou lépe zvládat letošní energetické výzvy. Máme zkušenosti s úsporami energie, s využíváním fotovoltaiky i používáním elektromobilu, ve kterém se můžete projet,” říká Michaela Gajdošová, garantka vzdělávacího programu.

Jablečnou slavnost pořádají Ekologický institut Veronica, spolek Tradice Bílých Karpat, Hostětínská moštárna a obec Hostětín. Organizátoři rovněž velmi uvítají, tak jako každoročně, pomoc dobrovolníků.*

Více na www.jablecna-slavnost.cz

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down