Autor
Kategorie:
Různé

Prvním dámám radnic je určen tradiční sraz

Už jedenadvacátý ročník setkání starostek obcí a měst ČR je připraven na čtvrtek 15. až neděli 18. května do Ostravy a hotelu Ondrášův dvůr v překrásném prostředí Beskyd. Tradičně jej pořádá starostka ostravského městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková. »Schéma našich setkání je...

Už jedenadvacátý ročník setkání starostek obcí a měst ČR je připraven na čtvrtek 15. až neděli 18. května do Ostravy a hotelu Ondrášův dvůr v překrásném prostředí Beskyd. Tradičně jej pořádá starostka ostravského městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková.

»Schéma našich setkání je již roky prověřené: První a druhý den starostky absolvují odborné přednášky v Ostravě., večer obvykle jdeme do divadla. V sobotu ráno se přesouváme do hotelu či penzionu v Beskydech, kde pokračují semináře s odlehčenými tématy. Důležitá je pro nás také vzájemná výměna informací, ale i rad, jak některé z nás řeší tu či onu situaci. Mnohdy se nejen poučíme, nýbrž také pořádně zasmějeme. A o to tady jde. Nejen práce, ale i relax slouží k regeneraci duše, mnohokrát zatížené radničními starostmi starostek. V neděli děvčata odjíždějí do svých obcí nabité novými vědomostmi a energií,« vysvětluje Liana Janáčková.

Starostky, k nimž e-mailová pozvánka z Mariánských Hor a Hulváků případně nedorazila a které by se chtěly květnového setkání ještě zúčastnit, Liana Janáčková žádá, aby se co nejdříve ozvaly na adresu: blinkova@marianskehory.cz.

Loni účastnice setkání starostek mj. sfáraly do podzemní expozice bývalého Dolu Anselm v ostravském Landek parku.

FOTO: ARCHIV LIANY JANÁČKOVÉ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *