01.09.2023 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Purina staví psí hřiště po celém Česku. Přihlaste do září i svou obec

Více než 40 % obyvatel České republiky má v rodině alespoň jednoho čtyřnohého přítele, který má rád a zároveň i potřebuje pravidelný pohyb. Značka krmiva pro psy a kočky Purina proto přišla s příležitostí pro města a obce, jak vyjít vstříc místním obyvatelům. Po Česku chce stavět psí hřiště a dát tak chlupáčům i jejich páníčkům prostor pro aktivně strávený čas. Psí hřiště je zároveň příznivé k životnímu prostředí, protože všechny překážky jsou vyrobeny z recyklátu. Tento projekt tak podporuje cirkulární ekonomiku. První psí hřiště tohoto druhu vzniklo v pražském Nedvězí, kde si ho místní starostka nemůže vynachválit. Další už čekají na své zájemce. Přihlásit se do konce září může i vaše obec na www.purina.cz.

Neustálé hledání nových míst, kam vyrazit na procházku, aby se nenudil pes ani páníček, bývá občas náročné. Důležité je také zvážit, kam psi smí a jestli je pro ně místo vhodné, jak z hlediska bezpečnosti, tak z hlediska rozvíjení schopností. Purina přišla s řešením v podobě inovativního psího hřiště, které nabízí hned několik benefitů:

  1. Překážky se vyrábí z recyklovaného materiálu, konkrétně plastu ze žlutých popelnic. Lisováním za vysokých teplot se z tohoto vstupního materiálu stává perfektní základ pro výrobu outdoorových překážek, které jsou bezpečné a odolné vůči rozmarům počasí. Oproti běžným materiálům jsou překážky také lehčí a déle vydrží.
  • Díky efektivnímu využití nepotřebného materiálu byla ušetřena příroda. Důraz na ekologii je dnes všudypřítomný a místní obyvatelé jistě ocení tento extra benefit plusovými body pro svá zastupitelstva.
  • Agility prospívá fyzické kondici psa i páníčka, upevňuje jejich vzájemný vztah a je dobrý také pro socializaci psa. Agility překážky byly navrženy pod vedením agility trenéra, k zajištění všech bezpečnostních požadavků a maximálního prožitku z pohybu pro všechny psí návštěvníky.

„Psí hřiště si místní získalo, a nejen je, od jeho počátku k nám jezdí i lidé z okolí. Dokonce i někteří z místních počátečních skeptiků hřiště se svými psy pravidelně využívají. Je to opravdu vydařený projekt, který naši obyvatelé velmi uvítali a chválí si ho,“ sdílí svou zkušenost Karolina Trnková, starostka městské části Praha-Nedvězí, kde stojí první Purina psí hřiště.

Purina se postará o výrobu i instalaci hřiště. K překážkám poskytne návod na údržbu i dvouletou záruku a pomůže také s propagací na místě i v okolí. Vlastníkem a organizátorem hřiště bude obec, její vedení tak má vše pod kontrolou.

Výhodou projektu je mimo jiné i to, že může být uskutečněn kdekoliv. Purina otevřela možnost pro všechny obce a z nich vybere několik, kde postaví psí hřiště, které bude pejskům i jejich páníčkům přinášet radost z pohybu, tréninku i vzájemného setkávání, stejně jako v Nedvězí.*

Svou obec může jakýkoliv zastupitel přihlásit do 30. 9. 2023 zde: www.purina.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down