Rada Olomouckého kraje zasedla ke společnému jednání s radou hanácké metropole

Radní Olomouckého kraje řešili na společném pracovním setkání s městskými radními v Olomouci důležité projekty, na kterých mohou spolupracovat. Jednání se uskutečnilo v úterý 27. února v prostorách Červeného kostela a na stole byla témata dopravy, sportu, kultury, sociální oblasti, zahraničních aktivit, financí, životního prostředí či školství.

„Formát pracovního jednání vedení obou institucí uskutečňujeme pravidelně na začátku každého roku a osobně jej považuji za velmi přínosný. V průběhu roku se scházíme často v rámci svých gescí nebo v menších skupinách k dílčím tématům. Větší formát jednou za rok ke všem klíčovým tématům je dobrý v rámci širšího přehledu pro každého z nás. Letošní únorové setkání s kolegyněmi a kolegy z krajského města považuji za zdařilé, rozhodně máme na co navazovat,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Na programu bylo dohromady téměř dvacet bodů, jak vybraných hejtmanstvím, tak radnicí. Mluvilo se například o aktuálních dopravních stavbách a rekonstrukcích ve městě, o financování dvou významných kulturních institucí – Moravského divadla Olomouc a Moravské filharmonie Olomouc.

Řeč padla také na projekt Odpady Olomouckého kraje a jeho spolufinancování, radní hovořili také o změnách provozu a společném financování sociálních zařízení ve městě či spolupráci při oslavách významných výročí a státních svátků během roku. Domluvili se také na pravidelných setkáních jednotlivých resortů a odborů ke společným tématům, která budou potřeba řešit.

„K nejdůležitějším tématům spolupráce mezi městem a krajem patří vstup kraje do zřizovatelské platformy Moravského divadla a Moravské filharmonie a reciproční převzetí či kofinancování některých krajských sociálních služeb městem. Tak blízko k realizaci těchto témat jsme v minulosti ještě nebyli,“ dodal Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

/zr/

Na snímku: Ze společného jednání rad Olomouckého kraje a města Olomouc v úterý 27. února

Foto: archiv kraje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down