01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

RECEPT NA TMELENÍ

Jakkoli jsou sádrokartonové desky velmi praktické při stavebních i rekonstrukčních pracích, nepříjemným překvapením se může stát popraskání spár. To může zhatit třeba i několikadenní námahu. Ochranou proti praskání spojů je především dokonalé vytmelení rohových spár, což umožňuje rychle a efektivně...

Jakkoli jsou sádrokartonové desky velmi praktické při stavebních i rekonstrukčních pracích, nepříjemným překvapením se může stát popraskání spár. To může zhatit třeba i několikadenní námahu. Ochranou proti praskání spojů je především dokonalé vytmelení rohových spár, což umožňuje rychle a efektivně akrylový tmel Zwaluw.

Jeho výrobcem je přední světový odborník v oblasti tmelu holandská společnost Den Braven, která od roku 1997 působí prostřednictvím své dceřiné společnosti i v České republice.

Především pro stavební či rekonstrukční práce je určena řada plastických tmelů, např. stavbařský butynelový tmel pro vyplňování spár v kameni, betonu či cihlovém zdivu, sádrový brousitelný tmel Qually Fill pro vyplňování prasklin ve zdivu, betonu či omítkách a mnoho dalších.

Sortiment plasticko-elastických tmelů reprezentuje vedle univerzálního stavebního tmelu např. parketový tmel pro veškeré dřevěné a lamino podlahy, štukový tmel či akrylový tmel pro interiéry.

VYUŽITÍ

Akrylový tmel Zwaluw je plasticko-elastický tmel, který je určen pro tmelení spár v rozsahu od 5 do 25 milimetrů. Díky svým vynikajícím vlastnostem se přitom vedle tmelení spár u sádrokartonu výborně hodí například pro zacelování puklin v omítce či dřevu, na utěsňování mezer mezi podlahami a zdmi či na spojovací spáry mezi dřevěnými nebo kovovými rámy a zdí.

DALŠÍ MOŽNOSTI

Dále se dá použít ke spárování dřevotřískových desek, dřevěných výztuh, podtmelování parapetů nebo prahů. Akrylový tmel se lehce nanáší, má velmi dobrou přilnavost prakticky na většinu stavebních materiálů.

Po vytvrzení nezamrzá a dá se dobře přetírat disperzními či akrylátovými barvami.

Je bez zápachu a neobsahuje žádná rozpouštědla. Tmelené spáry musí být suché, čisté, bez prachu a volných částic.

Po nanesení do spáry se tmel uhlazuje špachtlí nebo nožem, přičemž jako pomocný prostředek je možné použít mýdlovou či "jarovou" vodu, nebo terpentýn.

PODLE POTŘEB

Dokonalé vytvrzení akrylového tmelu Zwaluw pak trvá jeden až dva týdny v závislosti na klimatických podmínkách. Poté lze tmel například přetřít běžnými nátěrovými hmotami. Ani to však není vždy nutné, neboť společnost Den Braven tmel nabízí v bílé, šedé, hnědé a černé barvě, takže uživatel může volit podle svých potřeb.

Pokud ani tato barevná paleta nevystačuje, na objednávku dodává i odstíny dle požadavků zákazníka.

Tmel není vhodné používat na místa trvale vystavená vlhku nebo vodě, ale přesto si najde široké uplatnění v každé domácnosti.

- oc -

FOTO ARCHÍV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down