Autor
Kategorie:
Různé

Regionální potraviny z pojízdné prodejny

Speciálně upravený dodávkový automobil s těmi nejkvalitnějšími potravinami z regionů křižuje od 12. července silnice v Česku. Poznat jej lze podle zelenomodrého loga a motta »To nejlepší z našeho kraje«, jimiž jsou označeny obě strany vozidla. Dodávka spotřebitelům po celé ČR přiváží pět desítek...

Speciálně upravený dodávkový automobil s těmi nejkvalitnějšími potravinami z regionů křižuje od 12. července silnice v Česku. Poznat jej lze podle zelenomodrého loga a motta »To nejlepší z našeho kraje«, jimiž jsou označeny obě strany vozidla. Dodávka spotřebitelům po celé ČR přiváží pět desítek výrobků oceněných značkou Regionální potravina.

Vozidlo během dvou měsíců navštíví (většinou od čtvrtka do neděle) na čtyři desítky měst. Zaměří se na farmářské trhy, náměstí, letní jarmarky, poutě či dožínky.

Logo Regionální potravina nyní mají už téměř dvě stovky výrobků ze třinácti krajů celé České republiky. »Od roku 2010 Ministerstvo zemědělství uděluje značku Regionální potravina jen těm nejkvalitnějším výrobkům, které mají vazbu na svůj kraj a jsou vyrobeny nejméně ze 70 procent z místních surovin. To zaručuje jejich výjimečnou chuť a čerstvost,« říká ministr zemědělství Petr Bendl.

Prémiové uzeniny, čerstvé pečivo a cukrářské výrobky, lahodné sýry i speciální medovinu a piva si mohli 12. července poprvé nakoupit návštěvníci farmářských trhů v Nymburku. Svoji roadshow zakončí prodejna v sobotu 15. září na krajských dožínkách v Hradci Králové.

Do té doby navštíví například porcinkule v Opočně (4. a 5. 8.), Tachov a Mariánské Lázně (9. 8.), Karlovy Vary (10. 8.) či Plzeň (11. 8.). Od poloviny srpna do poloviny září bude prodejna jezdit v moravských lokalitách. Průběžně aktualizovaný přehled lokalit, kam prodejna zavítá, se nachází na: www.regionalnipotravina.cz.

O příjezdu pojízdné prodejny s Regionálními potravinami informují vybrané regionální deníky, plakáty, weby obcí a měst a v některých obcích i obecní rozhlas.

Pojízdnou prodejnu poznáte podle výrazného loga a motta akce.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *