Regionální prodejny fungují a často se stávají i centry sběru humanitární pomoci

Asociaci českého tradičního obchodu (AČTO) zastupuje na sedm tisíc nezávislých regionálních obchodů se zhruba 30 tisíci zaměstnanci po celé ČR. Jak včera upozornila ve svém prohlášení, dodávky potravin a dalšího zboží i do těchto prodejen jsou plynulé a díky obětavosti jejich pracovníků se prodejny často stávají i centry sběru humanitární pomoc.

Pavel Březina, předseda Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) a předseda představenstva Svazu českých a moravských spotřebních družstev (COOP), upozornil zejména na to, že:

* Prodejny sdružené v AČTO se často stávají místem sběru humanitární pomoci pro domácí výrobce ochranných roušek. V této souvislosti se objevila velká solidarita občanů, kteří darují roušky personálu prodejen. Cílem všech je, aby prodejny zůstaly otevřené a nedošlo k jejich uzavření.

* Prodejny věnují maximální čas a péči sanitačním pracím. Nikdo nepodceňuje vážnost situace a maximální úsilí věnují všichni snaze o zachování hygienicky bezpečného prostředí. Zaměstnanci prodejen to dělají nejen kvůli sobě, ale i kvůli svým zákazníkům.

* Dodávky potravin do prodejen jsou plynulé. Všechny prodejny doplňují zásoby podle svých možností a kapacit s ohledem na aktuální požadavky a potřeby zákazníků. Ojediněle může docházet k výpadkům některého druhu zboží, tyto výpadky jsou ale v co nejkratší možné době nahrazovány.

* Asociace českého tradičního obchodu vítá nařízení vlády o povinném nošení roušky, respirátoru, šátku nebo jiné ochrany obličeje a pravidelné dezinfekci košíků, madel, klik apod. Tato opatření zavedli členové Asociace českého tradičního obchodu již v pondělí.

* Osobní nasazení personálu prodejen je vysoké. Zaměstnanci i majitelé českých nezávislých prodejen udržují chod obchodů i přes vlastní časová omezení a vytíženost, způsobenou uzavřením škol a dalšími opatřeními, nastavenými v rámci boje s koronavirem.

„Veškerý personál prodejen a všichni naši dodavatelé dělají maximum - a můžeme říct i víc, než je v jejich silách - pro to, aby zachovali obslužnost prodejen a nedošlo k jejich uzavření. Samozřejmě i my se potýkáme s nedostatkem ochranných roušek, respirátorů a podobně, ale jednotlivé regionální prodejny se snaží situaci řešit často i ‘sousedskou’ svépomocí. A v tom je síla českého maloobchodu,“ uzavřel Pavel Březina.*

/zr/

Ilustrační foto: archiv AČTO

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down