Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Regionalnitelevize.cz: Specialista na regiony – přes 200 reportáží týdně

Jediným celoplošným televizním programem, který se u nás specializuje na regionální zpravodajství ze všech koutů České republiky, je regionalnitelevize.cz.

Svůj program šíří nejen v pozemním digitálním vysílání, v kabelových sítích a u operátorů IPTV, ale zejména prostřednictvím satelitního vysílání, které spolehlivě pokrývá i nejzapadlejší kouty celého Česka, stejně jako Slovenska. Jak poznamenává její ředitelka Ing. Eva Stejskalová, regionalnitelevize.cz klade důraz na regionální cestovní ruch, ekonomiku, kulturu či sport. Neméně velký význam však přikládá také komunální politice. Regionalnitelevize.cz úspěšně vysílá už déle než dva roky a za tu dobu si získala poměrně silnou diváckou základnu.

Čím je regionalnitelevize.cz městům, obcím a krajům prospěšná?

Nejdůležitějším aspektem je skutečnost, že regionalnitelevize.cz propaguje a pozitivně zviditelňuje obce, města a kraje v rámci celé republiky, ale také v zahraničí, kde lze náš program rovněž naladit. To, že nevytváříme kauzy, jak jsme na ně zvyklí z jiných celoplošných médií, je naší podstatnou konkurenční výhodou. Spousta lidí v Česku už je totiž znechucena všemi těmi negativními zprávami, které se jim den co den předestírají v mnoha dalších médiích. Pozitivních témat je sice spousta, ale jen málo z nich se dostane k široké veřejnosti. Jdeme tedy vlastní cestou dokumentováním života v regionech, prezentováním zajímavých regionálních projektů, turisticky atraktivních cílů nebo sportovních, kulturních a jiných úspěchů, což se nám ukazuje jako správné.

Kolik štábů vytváří program regionalnitelevize.cz?

V současné době spolupracujeme už se 63 štáby regionálních televizí po celé České republice. Ty pro nás týdně produkují více než 200 zpravodajských reportáží, což ročně představuje téměř 12 tisíc příspěvků. To nás samo o sobě staví na pozici televizního média, které je právě pro svůj obsah výjimečné a tematicky nejbližší lidem v regionech. Nebráníme se ovšem ani spolupráci s kterýmkoliv regionálním či lokálním výrobcem zpravodajství, pokud samozřejmě jeho produkce splňuje technické a zákonné normy.

Co tedy mají města, obce nebo regionální zpravodajské redakce učinit, aby s vámi navázaly spolupráci?

Stačí nás kontaktovat a svůj zájem deklarovat. Naše kontakty jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnitelevize.cz.

Nejblíže lidem v regionech

Název programu: regionalnitelevize.cz

Distribuce:

DVB-S – satelit Astra 23,5° (FTA) – celá ČR a SR

DVB-C – kabelové sítě vč. UPC – celá ČR

DVB-T – pozemní digitální vysílání – Praha a střední Čechy, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Roudnice nad Labem, České Budějovice, Příbram, Liberec, Lipno, Svitavy

IPTV – včetně T-Mobile TV

Sledovanost za 24 hod.: 300-500 tis. diváků

ZDROJ: REGIONALNITELEVIZE.CZ

FOTO: digizone.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *