Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Regionalnitelevize.cz – televize pro obce, města, regiony a kraje

Malé obce, města i kraje nyní konečně mají příležitost zviditelnit se a propagovat své turistické a další atraktivity, ale také zajímavé projekty a akce na celoplošném satelitním vysílání. Umožňuje jim to nedávno vzniklý televizní program, který je pod názvem regionalnitelevize.cz věnován všem oblastem ČR.

Pod tímto spíše internetovým názvem jej naladíte na naší nejprestižnější satelitní platformě – na satelitu Astra 23,5° na frekvenci 12 168 MHz. Postupně však tento program přebírají i kabeloví operátoři a operátoři internetových televizí. V některých regionech jej naladíte také v pozemním vysílání a jako jediná česká televize svého druhu vysílá na platformě Youtube live. Potenciálně ji tak může sledovat téměř deset milionů diváků v Čechách, na Moravě a ve Slezsku i na Slovensku.


TELEVIZE, KTERÁ NEVYTVÁŘÍ KAUZY, ALE DOKUMENTUJE ŽIVOT

Co však přináší obcím, městům, regionům a krajům? Jednak dává za velmi příznivých podmínek prostor regionálnímu zpravodajství a už tak spolupracuje s více než stovkou regionálních a lokálních televizí, a to i na Slovensku. Ale hlavně se věnuje propagaci regionů v cestovním ruchu, regionální gastronomii i regionálním výrobcům a zemědělcům a podporuje jejich konkurenceschopnost.

Zkrátka, snaží se zviditelňovat regionální atraktivity tak, aby i obyvatelé z jiných míst ČR věděli, že naše země má spoustu krásných míst, že republika není jen Praha a život v regionech nesestává pouze z kriminálních činů a kauz. Ale že i běžný život může být plný zajímavých kulturních akcí, sportovních utkání či charitativních počinů. Tímto zaměřením se tak významně odlišuje od ostatních celoplošných stanic a ne nadarmo se profiluje jako televize, která nevytváří kauzy, ale dokumentuje život.

REGIONY SE PROPAGUJÍ VZÁJEMNĚ MEZI SEBOU

Za projektem stojí Eva Stejskalová, dlouholetá tisková mluvčí vsetínské radnice. »Jako bývalá mluvčí vím, jak složité je dostat pozitivní informace z měst a obcí do celostátních médií. Negativním zpravodajstvím, které převažuje v celoplošných médiích, pak trpí i domácí cestovní ruch. Některé regiony totiž získaly mediální nálepku odrazující řadu možných návštěvníků a jíž je velmi těžké se zbavit,« říká Eva Stejskalová, která sdružila regionální a lokální televize z celé ČR a dala jim příležitost zviditelnit se na prestižní celostátní televizní platformě, kterou satelitní vysílání bezesporu je.

»Vstup do satelitního vysílání je významný i pro samotné regionální televize, které najednou sledují nejen diváci v lokálních kabelovkách, ale prakticky celá Evropa. Je to šance pro jejich partnery, kteří se tak mohou zviditelnit v celé republice i v zahraničí, i motivace pro obsahové a technické zkvalitňování regionálního zpravodajství,« dodává Eva Stejskalová.

ZAPOJIT SE MOHOU I DALŠÍ LOKÁLNÍ A REGIONÁLNÍ TELEVIZE

Navíc, díky spojení na jednom programu je satelitní vysílání pro regionální televize finančně dostupné. „Pro jedinou regionální televizi je provoz satelitního či jiného celoplošného vysílání finančně nedosažitelný. Spojením v jedinou platformu však dochází k synergickému efektu, z něhož ve finále profitují všichni včetně regionů, které se propagují navzájem, a lokálních a regionálních televizí,« pokračuje Eva Stejskalová s tím, že do projektu se mohou zapojit lokální a regionální televize ze všech koutů České republiky.

Pokud vám název programu připomíná název webové stránky, je to v pořádku. Projekt totiž vznikl nejprve na internetové platformě. Samostatné satelitní vysílání bylo spuštěno až o rok později, tedy letos 1. dubna. Tím se ovšem projekt významně posunul jak v prestiži, tak ve sledovanosti. Má už své diváky u nás, na Slovenku, ale také v Polsku, Chorvatsku a dalších zemích. Jak se u nás žije a kam stojí za to vypravit se na dovolenou či na výlet, se totiž rádi dozvědí i naši rodáci žijící v zahraničí.

Všude je něco zajímavého a regionalnitelevize.cz to zprostředkuje po celé ČR.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *