Regiontour začal, kraje se prezentují. Některé společně.

Hejtmani Královéhradeckého a Pardubického kraje Lubomír Franc a Martin Netolický dnes slavnostně stvrdili Memorandum o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Stalo se tak na brněnském turistickém veletrhu Regiontour, který se koná se v jihomoravské metropoli od 14. do 17. ledna a kde se již oba kraje společně prezentovaly jako Východní Čechy.

„Prohlubující se spolupráce pomáhá mazat administrativní hranice, které na některých místech rozdělují kompaktní turistické oblasti. Turisty správní rozdělení příliš nezajímá a spíše jim komplikuje orientaci, což může cestovnímu ruchu škodit. Věřím, že společnou propagací si nebudeme se sousedním krajem navzájem konkurovat, ale naopak se dokážeme více zviditelnit v konkurenci domácích i zahraničních regionů,“ zhodnotil význam memoranda hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

„Výhod jednotné značky Východní Čechy je celá řada. Oba kraje ušetří při společné propagaci a vydávání turistických novin. Termín Východní Čechy je také zažitý mezi domácími turisty a mnohem srozumitelnější i pro zahraniční návštěvníky,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Napomoci tomu má společná propagace, zejména vůči zahraničním trhům, nebo lepší vzájemná koordinace projektů. Jedním z konkrétních výstupů je například společná prezentace na veletrzích a dalších propagačních akcích. Po brněnském veletrhu se letos budou oba kraje společně prezentovat také na veletrzích „Holiday World“ v Praze, „Infotour a cykloturistika“ v Hradci Králové a na „RegionPropag“ v Pardubicích. Prostor na nich dostanou všechny turistické oblasti obou krajů se svou stálou i aktuální nabídkou. Letošní rok bude například ve znamení vojenské historie.

Kromě společných veletržních expozic se kraje spojily i ve vydávání letních a zimních turistických novin. Připravuje se také vydání společné východočeské mapy kempů, která by měla být v březnu představena na veletrhu Infotour v Hradci Králové. Společná propagace navíc pomůže ušetřit veřejné prostředky.

Jižní Čechy se prezentují sportem

Jihočeský kraj se v olympijském roce promění v největší sportoviště v České republice. Čeká jen na vaši návštěvu. Hejtman Jiří Zimola to řekl ve čtvrtek během zahájení prezentace projektu Jižní Čechy olympijské na brněnském mezinárodním veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR 2016.  „Projekt Jižní Čechy olympijské jsme na podzim oficiálně vyhlásili v Praze. Před Vánoci jsme podepsali memorandum o spolupráci s Českým olympijským výborem. Podle Zimoly je na letošní rok díky mnoha organizátorům připraveno více než tisíc sportovních a kulturních akcí.

„Jedná se například o českobudějovický půlmaratón, Lipno sport fest, novinku pro ultra vytrvalce Gigathlon, největší evropský mládežnický festival v gymnastice Eurogym 2016, Švejkovu padesátku, Evropský pohár ve vodním slalomu či Cipískoviště,“ naznačil Zimola, který na veletrhu zároveň představil mapu jižních Čech s vyznačenými body, kde všude si budou moci lidé zasportovat. „Z toho je jasně patrné, že sportovat se bude nejen v době srpnové olympiády v Riu v olympijském parku u Lipna, ale po celý rok a po celém kraji. To byl ostatně i náš cíl, se kterým jsme do projektu s Českým olympijským výborem šli,“ zdůraznil hejtman.

Z celé akce by pak měl významně profitovat i podnikatelský sektor, cestovní ruch a služby, které jsou na něj napojeny. Více informací o projektu Jižní Čechy olympijské a pořádaných akcích najdete na: www.jiznicechyolympijské.cz.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *