16.07.2018 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Registrujte se včas na podzimní konferenci PROPAMÁTKY o textilkách

Konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání textilek se uskuteční ve dnech 7.–9. listopadu v továrně Mastných. Zvýhodněnou formu registrace můžete využít až do 12. října.

Registrace opravňuje k účasti na všech třech dnech konference. Na středeční večer 7. listopadu je do programu zařazen blok přednášek zaměřený na historii i současné osudy textilek v jednotlivých regionech Libereckého kraje. Za dobrovolné vstupné bude přístupný i pro veřejnost.

Hlavní konferenční program je připraven na čtvrtek 8. listopadu. Odborný blok zahájí vstupní příspěvek Tomáše Šenbergera z Fakulty stavební ČVUT. Soustředí se nejen na stavební vývoj textilních továren, ale i na zajímavé příklady konverzí těchto objektů ze zahraničí. Pohled památkové péče přinese Michaela Ryšková z ostravského pracoviště Národního památkového ústavu. Další příspěvky se budou zabývat například hledáním a možnostmi využití historické stavební dokumentace či stavební podobou poválečných textilek.

Odpolední program představí formou diskusních bloků konkrétní příklady obnovy a nového využití textilních továren. V rámci bloku zazní i příspěvek o zkušenostech ze Slovenska. O historii, přístupu památkové péče a zejména pak o možnostech aktuálního využívání promluví Tereza Bartošíková a Naďa Kirinovičová z Pamiatkového úradu Slovenskej republiky.

Pro registrované účastníky je pak na pátek 9. listopadu připraven tradiční program exkurzí a prohlídek. Zájemci navštíví vybrané textilní továrny v Libereckém kraji za odborného výkladu Lukáše Berana z Fakulty architektury ČVUT.

Program je postupně aktualizován a stejně jako každý rok ho doplní i řada doprovodných aktivit. Aktuální informace sledujte na stránkách KONFERENCE a na FACEBOOKU.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down