Rekonstrukce vlakového nádraží v Semilech byla dokončena

Za přítomnosti generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody, hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, starostky Semil Leny Mlejnkové, zástupce zhotovitelské firmy Swietelsky Rail CZ Viliama Perknovského a dalších byla o posledním říjnovém čtvrtku slavnostně zakončena přestavba nástupišť vlakového nádraží v Semilech.

Nádraží se nyní může chlubit bezbariérovým nástupištěm, krytými zastávkami v obou směrech a především moderním a bezpečným podchodem, který propojil obě nástupiště  s ulicí Družstevní. Na místě původního překladiště uhlí a dřeva by v příštím roce měl vyrůst nový autobusový terminál, plocha pro překladiště byla v rámci přestavby nádraží přemístěna na protilehlou stranu nádraží.

SEMILY K FINACOVÁNÍ STAVBY VYUŽILY PENÍZE Z NÁSTROJE EVROPSKÉ UNIE

Celkové investiční náklady stavby Rekonstrukce nástupišť ŽST Semily dosáhly zhruba 218 mil. Kč. Jejím zhotovitelem byla společnost Swietelsky Rail CZ. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility; RRF).

Lena Mlejnková, starostka města Semily, k tomu uvedla: "Rekonstrukce nástupišť v Semilech je projektem, který umožní další investice do tohoto území za stovky milionů korun. V příštím roce město Semily postaví autobusovou část nádraží, na podzim příštího roku tak budeme mít dokončený celý dopravní terminál. Po jeho vybudování bude možný přestup z vlaku na autobus přímo na prvním nástupišti. Provedení stavby je na špičkové úrovni, obrovské poděkování tak patří všem, kteří se na rekonstrukci nádraží podíleli. Za podporu projektu pak děkujeme jmenovitě ministru dopravy Martinu Kupkovi a mnoha dalším."

/zr/*

Na snímku:

Ze slavnostního ukončení přestavby nástupišť semilského vlakového nádraží

Foto: archiv města Semily

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down