01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řešení na míru pro všechna sídliště

Existuje několik důvodů, proč dnes v řadě měst nenajdete koše nebo kontejnery na tříděný odpad. Tím nejpádnějším je sám člověk. Zatímco jeden třídí, druhý se v odpadu přehrabuje. A kolem popelnic se pak vrší vyházené smetí.

Nejjednodušší způsob, jak ta specifická zákoutí změnit tak, aby nedělala ostudu - a přitom dál plnila svou roli, je kontejnery »zakopat«.

Takovým řešením jsou podzemní kontejnery MEVA, které už dnes najdeme v řadě měst a obcí. Roudnická firma však nabízí ještě jednu variantu, mnohem méně náročnou na instalaci. Moc se o ní zatím nemluví, přestože by vytrhla trn z paty nejedné radnici. Jde o polopodzemní kontejnery.


LEPŠÍ UPLATNĚNÍ

Zatímco podzemní kontejnery představují ideální řešení hlavně pro historická centra měst, polopodzemní kontejnery MEVA najdou nejlepší uplatnění především na sídlištích. Tam není ani tak nutné šetřit prostor, jako spíše předejít tomu, aby se ve smetí někdo přehraboval, nebo kontejnery převracel a vysypával.

K největším přednostem polopodzemních kontejnerů MEVA patří už zmiňovaná jednodušší instalace. Jak už sám název napovídá, kontejnery jsou pod zemí jen zčásti, přesně z jedné třetiny. Díky tomu není nutné před jejich instalací hloubit velkou jámu, menší je také nebezpečí, že při instalaci kontejnerů narazíte na kořeny stromů nebo inženýrské sítě, což bývá častým problémem u kontejnerů podzemních.

TŘIKRÁT VĚTŠÍ OBJEM

Přestože jsou z větší části nad zemí, zachovávají si leccos z výhod podzemních kontejnerů. Hlavně s nimi nikdo nehne, což vylučuje jejich převracení a vysypávání. Polopodzemní kontejnery MEVA jsou rovněž odolné vůči požárům a mají až třikrát větší objem než klasické kontejnery pro tříděný odpad. Vyprazdňují se stejně jako kontejnery podzemní, tj. vytažením ze šachty a jednoduchým otevřením dna.

»Největší problém dnešních sídlišť je vandalismus. Přitom i tam chtějí lidé třídit, ale mnohdy jim nezbývá, než se s odpadem vydat do jiných čtvrtí,« popisuje dilema radnic Josef Zimák, šéf prodeje roudnické MEVY. »Polopodzemní kontejnery představují ideální způsob, jak rozšířit počet sběrných míst skutečně po celém městě,« shrnuje Zimák.

 

Polopodzemní kontejner MEVA.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down