Autor
Kategorie:
Téma měsíce

Říčanská sportovní hala má nové zázemí

Sportovní hala v Říčanech si opravy zaslouží. Od ledna slouží sportovcům a veřejnosti její nové zázemí a letos město začne s rekonstrukcí hlavní budovy.

O přípravách rekonstrukce sportovní haly v Říčanech (okr. Praha-východ) jsme informovali přesně před rokem. Halu tvoří dva objekty, menší se zázemím a hlavní budova. Loni v prosinci skončila I. etapa, jež zahrnovala kompletní opravu přízemí budovy zázemí včetně sociálního zařízení, čtyř šaten, občerstvení s recepcí a minisálu. Ve II. etapě bylo upraveno první patro (dvě šatny, minisál pro cvičení, zasedací místnost a sociální zázemí). III. etapa obnáší zateplení, zastřešení a nové fasády objektu. Zateplení a také terénní úpravy by měly podle projektantů být hotovy v červnu. Celkové náklady dosáhly asi 9,3 mil. Kč.

O HALU JE VELKÝ ZÁJEM UŽ DNES

Letos proběhne také rekonstrukce hlavní budovy sportovní haly. Díky dotaci z OP Životní prostředí se zateplí obvodový plášť haly, vymění se okna, dveře a zateplí podlaha. Rovněž se změní bezpečnostní řešení pro požární ochranu, které bude respektovat současné požadavky pro shromažďovací prostor, a dále se bude řešit vzduchotechnika. Úpravy se dotknou též interiéru, kdy se vymění např. nášlapná vrstva podlahové krytiny haly. Náklady na tyto práce se pohybují kolem 9 mil. Kč, dotace by měla pokrýt asi 5 mil. Kč. Jak nám upřesnila tisková mluvčí MěÚ Říčany Mgr. Adéla Michalová, opravy haly by měly trvat rok.

Dodejme, že sportovní halu v hlavní budově využívá např. FK Říčany, FK Radošovice, TJ Sokol Říčany a Radošovice, Rugby club, TJ Tourist Říčany (oddíl gymnastiky, basketbalu, stolního tenisu, volejbalu, futsalový klub), TJ Sokol Tenis a školy (I. ZŠ Říčanská a Masarykovo klasické gymnázium). Malý sál s posilovnou využívá zmíněné gymnázium, ZŠ u Říčanského lesa a ZŠ Nerudova.

Součástí opraveného zázemí sportovní haly je také bufet a sociální zařízení.

FOTO: RUDOLF FLACHS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *