Autor
Kategorie:
Různé

Říčany: Do nového roku s novým webem

Říčany (okr. Praha-východ) spustily v lednu nové webové stránky, které jsou součástí nového vizuálního stylu města (o němž jsme v Moderní obci psali v č. 8/2013, pozn. red.). Web prošel změnou grafiky, které na domovské stránce dominují čtyři základní menu v zelené barvě (Radnice, Život ve městě,...

Říčany (okr. Praha-východ) spustily v lednu nové webové stránky, které jsou součástí nového vizuálního stylu města (o němž jsme v Moderní obci psali v č. 8/2013, pozn. red.).

Web prošel změnou grafiky, které na domovské stránce dominují čtyři základní menu v zelené barvě (Radnice, Život ve městě, Turistika, Kontakty) doplněné fotografiemi města v tzv. flashi. V horní části hlavní stránky je logo města a fulltextový vyhledávač. V dolní části lze klikat na kulturní, sportovní a jiné akce v kalendáři. Všechny důležité rubriky, které městský web musí obsahovat, si ponechaly původní funkčnost a jsou k nalezení v konkrétních podsekcích.

»Naším cílem bylo připravit uživatelům vstřícné prostředí, kde se budou moci řídit víc intuicí než pracně procházet přehršel rubrik,« podotkla Jitka Wohlgemuthová, která se podílela na přípravě webu.

»Změna vizuálu webových stránek je zřejmá na první pohled, ale došlo i k úpravám obsahu,« doplnil tajemník Tomáš Mařík. Aplikace se rovněž přizpůsobí využití na mobilních zařízeních.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *