Autor
Kategorie:
Různé

Říčany kladou důraz na rozvoj cyklodopravy

Cyklisté projíždějící městem Říčany (okres Praha-východ) i místní vyznavači cyklodopravy se dočkali příjemné novinky, kterou ocení hlavně při parkování svých kol. Na různých místech totiž bylo v Říčanech instalováno 63 no-vých cyklostojanů. Město na ně získalo dotaci z výzvy MAS Říčansko. »Nové...

Cyklisté projíždějící městem Říčany (okres Praha-východ) i místní vyznavači cyklodopravy se dočkali příjemné novinky, kterou ocení hlavně při parkování svých kol. Na různých místech totiž bylo v Říčanech instalováno 63 no-vých cyklostojanů. Město na ně získalo dotaci z výzvy MAS Říčansko.

»Nové obloukové stojany vypadají výrazně lépe než ty tradiční „zasouvací“, ale zejména jsou praktičtější a umožňují jednoduché a bezpečné uzamknutí kola. Navíc si neodřete přední vidlici, neohnete brzdový kotouč ani nevytvoříte osmičku z předního kola, když vám někdo do bicyklu strčí,« zhodnotil jejich pozitiva zastupitel David Michalička.

Podpořit říčanskou cyklodopravu však také může jednosměrka obousměrně průjezdná pro cyklisty, která se plánuje v ulicích Smetanova, Škroupova a Kamlerova. Jenže město k tomu zatím neobdrželo souhlas dopravního inspektorátu. »Právní úprava, která to umožňuje, platí teprve od konce roku 2010, dotčené orgány s ní ještě nejsou zvyklé pracovat a tlak na prosazování akceptace takového značení je zatím malý, až žádný. Zejména dopravní policie chce povolovat jízdu v protisměru pouze, je-li pro cyklisty vyznačen zvláštní jízdní pruh,« uvedl Marián Svetlík z radničního oddělení technické správy a správy místních komunikací.

Nové stojany se od »klasických« liší i jednodušším uzamykáním kola.

FOTO: Rudolf Flachs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *