Řidiči budou moci díky nové internetové aplikaci hlásit výmoly

Středočeský kraj spouští novou webovou aplikaci pro rychlé hlášení výmolů a dalších závad na silnicích. Ve zkušebním provozu začala fungovat 1. září 2017 na internetové adrese: www.musimetoopravit.cz. Cílem Středočeského kraje je zrychlit monitoring a opravu cest i předávání informací mezi řidiči a silničáři.

Musimetoopravit.cz je mapová webová aplikace, která efektivním způsobem shromažďuje informace o stavu silnic na území Středočeského kraje. „Zadání výmolů do aplikace je velmi jednoduché. Na mapě stačí kliknout na vybranou silnici, napsat o jakou závadu se jedná, případně přiložit její fotografii a odeslat,“ popsala postup při vkládání informací do nové služby hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a dodala, že nashromážděné informace okamžitě poputují do emailových schránek pracovníkům na Odbor dopravy Středočeského kraje a Krajské správy a údržby silnic.

Cestmistři, kterých máme na území kraje zhruba 40, situaci bez prodlevy prověří a rozhodnou o opravě silnice. Krajská správa a údržba silnic tak bude moci efektivně řešit jednotlivé požadavky,“ dodala hejtmanka. Občan, který výmol nebo závadu nahlásí, dostane zpět do svého e-mailu hlášení o přijetí informace, dalším postupu a samotné opravě. Závady nahlášené na dálnicích a silnicích I. třídy, které kraj nespravuje, bude krajský úřad předávat Ředitelství silnic a dálnic ČR.

 

Středočeský kraj spravuje 2384,2 km silnic II. třídy a 6240,3 km silnic III. třídy, to je nejvíc ze všech krajů České republiky. Jen v letošním roce půjde na jejich opravu včetně mostů z krajského rozpočtu a dalších zdrojů minimálně 1,8 miliardy korun. „Nová aplikace nám významně pomůže s monitoringem silnic a následnou opravou. Je moderním řešením, které potvrzuje, že nám není lhostejný stav cest. Navíc díky ní a řidičům zvýšíme bezpečnost na silnicích,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Náklady na pořízení a provoz aplikace ročně nepřesáhnou 90 tisíc korun.*

Loch-

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down