Robert Bosch a Deutsche Telekom jsou Investory roku 2016. Ocenění patří také sdružení obcí STAR Region a městům Kunovice a Třinec

V pražském Paláci Žofín dnes agentura CzechInvest ocenila významné investiční počiny roku 2016. Mezi oceňovanými se neztratily ani územní samosprávy.

V pražském Paláci Žofín dnes agentura CzechInvest ocenila významné investiční počiny roku 2016. Investorem roku 2016 v kategorii Výroba a technologická centra se stala společnost Robert Bosch, Investorem roku 2016 v kategorii IT a sdílené služby pak Deutsche Telekom Services Europe Czech Republic.

Cenu za Podnikatelskou nemovitost roku 2016 získaly Strategická průmyslová zóna Joseph, Most a Spielberg Office Centre Brno.

Sdružení pro zahraniční investice AFI, odborný partner soutěže, udělilo dvě ceny za dlouholetý přínos investičnímu prostředí a významný počin v oblasti investic a jedno mimořádné ocenění. Cenu za významný počin v oblasti investic si odnesli zástupci společnosti Siemens, která v loňském roce otevřela nové vývojové a konstrukční centrum a jež se s téměř 10 tisíci zaměstnanci řadí mezi nejvýznamnější tuzemské zaměstnavatele. Za dlouholetý přínos investičnímu prostředí České republiky AFI ocenilo Seiji Nakagoshiho, předsedu Japonské komory obchodu a průmyslu v České republice, který je v oblasti investic dlouhodobě klíčovým prostředníkem mezi Japonskem a Českem.

Mimořádné ocenění za dlouholetou službu agentuře CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice – AFI převzal Otakar Dobiáš, který v obou institucích působil od jejich počátku a v současné době pracuje pro Úřad vlády ČR.

Mezi oceňovanými se neztratily ani územní samosprávy. Agentura CzechInvest totiž předala ocenění třem jejich zástupcům za jejich přístup k rozvoji podnikatelského a investičního prostředí. Po regionálních kolech, které byly součástí letošního ročníku výzkumu Město pro byznys, si tak cenu za vítězství v kategorii Investičně atraktivní region odnesli zástupci STAR Region, sdružení obcí Dolní Břežany, Zlatníky – Hodkovice a Vestec. Ceny za druhé a třetí místo získala města Kunovice a Třinec.*

/zr/

 

K foto:

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (vpravo) předal ocenění Investor roku 2016 v kategorii Výroba a technologická centra zástupci společnosti Robert Bosch.

Foto: CzechInvest

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down