01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ROP Jihozápad: Pro žadatele USB flash disk

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad vychází vstříc příjemcům dotací z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad. Ve snaze zajistit jim maximální pohodlí při získávání informací o administrativě spojené s uskutečněním konkrétních projektů úřad vydává pro...

Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad vychází vstříc příjemcům dotací z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad. Ve snaze zajistit jim maximální pohodlí při získávání informací o administrativě spojené s uskutečněním konkrétních projektů úřad vydává pro příjemce USB flash disk se všemi potřebnými údaji.

"Tento disk předají finanční manažeři při podpisu smlouvy všem úspěšným žadatelům o dotace, jejichž projekty byly vybrány k podpoře. Jsou na něm všechny materiály v aktuálním znění, konkrétně například příručka pro příjemce včetně všech příloh, elektronická verze smlouvy o podmínkách poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu Jihozápad, pravidla pro publicitu včetně log a informačních bannerů programu, důležité metodické pokyny, kontakty na hlavního finančního manažera a jeho zástupce a další užitečné materiály určené příjemcům dotací," uvedl Martin Půlpytel, vedoucí územního odboru implementace programu České Budějovice Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Jak dále konstatoval, úřad se stará také o to, aby předkladatelé projektů měli vždy aktuální verze dokumentace, kterou se musejí řídit. "Pokud se v průběhu realizace či v době udržitelnosti projektu uskuteční jakékoliv úpravy dokumentace, zašleme jim elektronickou poštou informační e-mail, ke kterému připojíme revidované nebo nové dokumenty," doplnil Martin Půlpytel.

Na počátek roku 2009 úřad připravuje další novinky, zejména zpřehlednění evidenční části pro realizátory projektů. Plánuje distribuovat šanony s přehledným vnitřním členěním a návodem, jak mají uchovávat veškeré materiály, které vytvořili v průběhu realizace projektu.

"Tyto jednotné šanony by měly sloužit jak samotným příjemcům dotací, aby nezapomněli evidovat některý - pro kontrolu - důležitý dokument včetně požadované formy, tak úřadům a dalším orgánům kvůli zpřehlednění a zjednodušení průběhu kontrolní činnosti. Evidence dokumentů k projektu bude v unifikované a přehledné formě," nastínil plány do nejbližší budoucnosti Martin Půlpytel.

Připomeňme, že Regionální operační program regionu soudržnosti Jihozápad zahrnuje kraje Jihočeský a Plzeňský. V letech 2007-2013 mohou zájemci z obou regionů čerpat z Evropského fondu regionálního rozvoje téměř 17 miliard korun. Dotace by měly podpořit zejména rozvoj dopravy, sociálních věcí, zdravotnictví, školství a cestovního ruchu, a také rozvoj měst a obcí.

/sk/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down