01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ROP Severovýchod myslí nejen na krajské silnice

Dalších 17 úseků silnic II. a III. třídy v Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji se bude moci rekonstruovat díky evropským dotacím. Liberecký kraj využije 50,9 mil. Kč na dokončení přeložky komunikace v Chrastavě, v Královéhradeckém kraji se přikročí např. k rekonstrukci silnice ze Rtyně...

Dalších 17 úseků silnic II. a III. třídy v Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji se bude moci rekonstruovat díky evropským dotacím. Liberecký kraj využije 50,9 mil. Kč na dokončení přeložky komunikace v Chrastavě, v Královéhradeckém kraji se přikročí např. k rekonstrukci silnice ze Rtyně do Hronova, zatímco v Pardubickém kraji bude možné s dotací 145 mil. Kč zahájit práce v úseku z Tatenice Krasíkova směrem na Zábřeh. Stane se tak díky dalšímu rozdělení peněz z ROP Severovýchod, který je určen pro tyto tři kraje.

Výbor Regionální rady Severovýchod dal na samém počátku března zelenou také 15 infrastrukturním projektům, na něž však v tuto chvíli nejsou peníze. »Jestliže se do regionálního operačního programu vrátí nevyčerpané peníze z jiných projektů, využijeme je zpětně na financování silnic II. a III. třídy,« vysvětlil hejtman Libereckého kraje Martin Půta, předseda Regionální rady Severovýchod.

Výbor schválil i přidělení 66,5 mil. Kč pro 19 nových projektů zaměřených na rozvoj školství. Například v Chroustovicích tak vybaví odborné učiliště, na lesnické akademii v Trutnově pořídí simulátor pro výuku harvestorových technologií, v Hořicích zmodernizují dílny na tamější kamenické a sochařské škole.

Více času na uskutečnění integrovaných plánů rozvoje měst získali radní v Liberci a Pardubicích. Výbor vyhověl jejich žádosti a zrušil podmínku, podle níž musela krajská města do letošního 30. 6. vyčerpat 95 % přidělených peněz. Stále však mají povinnost utratit do konce roku 99 % vyčleněných financí.

»Kdybychom trvali na původní podmínce, ohrozili bychom realizaci dalších projektů,« vysvětlil předseda regionální rady Martin Půta.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down