Autor
Kategorie:
EU

ROP Střední Morava podpoří další projekty

Projekty za 593 mil. Kč z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava (je určen pro Olomoucký a Zlínský kraj) schválil Výbor Regionální rady začátkem října v Přerově. Např. na podporu aktivit měst a obcí v oblasti cestovního ruchu míří z ROP Střední Morava 90 mil. Kč. »Jde zejména o...

Projekty za 593 mil. Kč z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Morava (je určen pro Olomoucký a Zlínský kraj) schválil Výbor Regionální rady začátkem října v Přerově.

Např. na podporu aktivit měst a obcí v oblasti cestovního ruchu míří z ROP Střední Morava 90 mil. Kč. »Jde zejména o expozice a muzea, které podtrhují zajímavosti v regionu, shrnul ředitel Úřadu Regionální rady Ivan Matulík. Tak třeba v Kroměříži budovu starého pivovaru přestaví na Expozici Karla Kryla (dotace 10,3 mil. Kč). Ve Starém Městě vznikne Event centrum u Památníku Velké Moravy (15,2 mil. Kč), které bude nabízet živá vystoupení. Rozšíří se také výstavní plochy v Muzeu Litovel (13,3 mil. Kč) a Tovačov obnoví Spanilou věž místního zámku (7,8 mil. Kč). Byly podpořeny i turistické projekty podnikatelů na Luhačovicku a Olomoucku (39 mil. Kč). Bezmála 90 mil. Kč získá i statutární město Zlín. »Jeho projekty byly předloženy v rámci integrovaného plánu rozvoje města (IPRM), jehož prostřednictvím město čerpá dotace z ROP,« upřesnil Ivan Matulík.

Řidiči ve Zlínském kraji ocení 20 km nových povrchů na silnicích II. a III. třídy. ROP Střední Morava na jejich úpravu přispěl částkou 318 mil. Kč. Celkem už bylo díky ROP v obou krajích zrekonstruováno 106 km silnic ve vlastnictví krajů.

Aktuálně jsou v ROP Střední Morava schváleny projekty za 15,5 mld. Kč. Do konce roku 2013 zbývají 2 mld. Kč. Ty zahrnují 700 mil. Kč v aktuálně vyhlášených výzvách, a sumu 1,3 mld. Kč, která pokrývá vázané prostředky IPRM, Integrovaných plánů rozvoje území (IPRÚ), koncepty či rezervy na kurzové ztráty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *