Rozhledna Čížovka uvítala první návštěvníky

Za účasti paní Marie Kaufmannové, předsedkyně Výboru pro hospodářský a regionální rozvoj, vědu a výzkum Středočeského kraje, a řady významných hostů byla v úterý 28. února slavnostně otevřena rozhledna Čížovka. Nachází se nedaleko Mladé Boleslavi v obci Kněžmost v Českém ráji a čeká na své první návštěvníky.

 

 

Výstavba rozhledny se potýkala s řadou problémů, čímž se její původní termín dokončení protáhl téměř o čtyři roky. Byl jím například i úpadek původního dodavatele stavby, který skončil v konkurzu. To vrátilo Středočeský kraj prakticky na počátek realizace projektu, kdy v souladu s platnou legislativou bylo nutné mj. připravit nová výběrová řízení a znovu vysoutěžit všechny dodavatele. Celkové výdaje na stavbu rozhledny, včetně pozemku, jeho zasíťování a dokončovacích prací činily přibližně 9 milionů korun.

Při projektování stavby kladl Středočeský kraj velký důraz na kvalitu architektury. Rozhledna má tvar úzkého jehlanu a od terénu po špičku měří téměř 40 metrů. Ocelová konstrukce je pokryta dřevěným obložením. Výhled do okolí umožňuje pět vyhlídkových plošin. Součástí jedné z nejvýše umístěných plošin jsou i dvě prosklené vyhlídkové lávky. Ve spodní části rozhledny je připravena místnost se zázemím pro jejího případného provozovatele.*

TZ Středočeského kraje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down