29.10.2021 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Roztančený Jablonec, aneb 35. ročník přehlídky Tanec, tanec….2021

V neděli 31. října si některý ze soutěžních tanečních souborů převezme 9. cenu města tance z rukou jabloneckého náměstka primátora Davida Mánka. Ve čtvrtek 28. října začal v Městském divadle Jablonec nad Nisou 35. ročník celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec….2021.

Zatímco v loňském roce proběhla přehlídka bez diváků, všechna představení byla streamovaná, letos se organizátoři těší opět na osobní kontakt, i když za dodržování epidemických opatření.„ Po opakovaném lockdownu a s ním souvisejícími vládními opatřeními se zdálo, že se nám letošní přehlídkový systém rozsype pod rukama. Opak je pravdou,“ říká za organizátory přehlídky Jiří Lössl s tím, že všichni organizátoři jsou plní optimismu. „Chci věřit, že se letos vracíme opět trochu k normálu – v programové i organizační části. A tak nás všechny uvítá exkluzivní zahajovací představení v podání uskupení Squadra Sua nazvané Přecházení,“ zve do jabloneckého divadla Lössl.

Během pátečního a sobotního večera se představí téměř dvě desítky choreografií vzešlých z krajských přehlídek krajských, kde bylo navrženo sedm přímých postupů, 11 návrhů a do programu byl přizvaný také host. „Uvidíme tak velmi bohatý a rozmanitý program – v prvním večeru osm choreografií, ve druhém večeru 11, závěr bude patřit tradičně výstupu z rezidenčního pobytu souboru, který loni získal Cenu města tance, a to ZUŠ Vodňany v choreografii Tento večer jako zrcadlení veršů Ivana Blatného,“ informuje Jiří Lössl.

Od roku 2013 hostitel přehlídky, statutární město Jablonec nad Nisou uděluje Cenu města tance, která je udělovaná na základě doporučení odborné poroty a oceněnému souboru ji předává vždy náměstek pro kulturu. Tím je David Mánek. Loni ji za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci převzala ZUŠ Vodňany za choreografii Dotek Maleviče - choreografie a interpretace Vojtěch Brož pod pedagogickým vedením Miluše Šindlerové.  Ocenění je spojené s finančním darem města ve výši 20 tis. korun, který je určený k vytvoření nového autorského díla a jeho uvedení na přehlídce Tanec, tanec… 2021.*

Tanec, tanec 2021 – pozvánka a program

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down