Autor
Kategorie:
Téma měsíce

S malými vozy i na velký odpad

Společnost I-Tec Czech, spol. s r.o., ve svém širokém portfoliu svozových vozidel nabízí i vozidla menších rozměrů, která najdou uplatnění hlavně v městských parcích, obydlených zónách a na místech, kam se běžný popelářský vůz nedostane. Zákazník má možnost si vybrat z několika typů nástaveb a...

Společnost I-Tec Czech, spol. s r.o., ve svém širokém portfoliu svozových vozidel nabízí i vozidla menších rozměrů, která najdou uplatnění hlavně v městských parcích, obydlených zónách a na místech, kam se běžný popelářský vůz nedostane. Zákazník má možnost si vybrat z několika typů nástaveb a ekologických pohonů, které společnost -Tec Czech dokáže ušít na míru požadavkům zákazníka.

Které vozidlo zvolit tak, aby splňovalo vaše požadavky? Máme pro vás pár tipů.

PRO SVOZ RŮZNORODÉHO MATERIÁLU

Mezi nejpoužívanější svozová vozidla v kategorii N1 patří vozidlo Piaggio Porter s nástavbou sběrná vana, Kapacita nástavby je 2 m3. Její zvláštností je, že nástavba je vodotěsná; a v podlaze je vypouštěcí otvor. Nástavba obsahuje hydraulický převraceč nádob, který je univerzální podle normy DIN.

Kde tedy toto vozidlo najde uplatnění? Všude tam, kde jsou nádoby o objemu 80, 110, 120, 240 a 360 litrů. Poradí si i se špatně dostupným terénem. Díky vykládací hraně 140 cm můžeme překládat do kontejnerů ve sběrném dvoře nebo do jiného druhu techniky, a to vše s jednočlennou posádkou. V boční části je nástavba osazena výklopnými dvířky, která obsluze umožňují snížit nakládkovou hranu při eventuálním vysypávání parkových košů, při ručním nakládání v rámci pytlového svozu nebo biologicky rozložitelného odpadu.

Vzhledem k šířce a hmotnosti může tuto práci vykonávat pohodlně i z chodníku, což způsobí urychlení průjezdu městem a hlavní tepnou.

NEJVĚTŠÍ Z NEJMENŠÍCH NÁKLADNÍCH VOZŮ

Dalším užitečným pomocníkem mezi svozovými vozidly značky Piaggio je Porter Maxxi – kontejnerový nosič o objemu zhruba 6 m3. Díky podvozku Maxxi a jedinečnému zdvihacímu zařízení je toto vozidlo schopno naložit kontejner o nosnosti 1200 kg za 66 sekund.

Záleží na tom, jaký typ nástavby: Podle provedení kontejnerů jej lze využívat na různé účely. Kontejnery s nízkými bočnicemi (400 mm) jsou určeny k nakládání materiálu a různých strojních zařízení, kontejnery s vyššími bočnicemi (900 mm) jsou vhodné k přepravě odpadu, papíru, skla a dřeva.

Piaggio Porter s nástavbou sběrná vana se uplatní i ve špatně přístupném terénu.

Kontejnerový nosič Piaggio Porter Maxxi s objemem kontejneru zhruba 6 m3.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *