Autor
Kategorie:
Téma měsíce

S obnovou památek pomohou i tzv. norské fondy

Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem kultury vyhlásily 21. března výzvu k předkládání žádostí o grant v programu CZ06 - Kulturní dědictví a současné umění financovaném z EHP fondů 2009-2014 pro programovou oblast č. 16 »Zachování a revitalizace kulturního dědictví«. Programová oblast...

Ministerstvo financí ve spolupráci s Ministerstvem kultury vyhlásily 21. března výzvu k předkládání žádostí o grant v programu CZ06 – Kulturní dědictví a současné umění financovaném z EHP fondů 2009-2014 pro programovou oblast č. 16 »Zachování a revitalizace kulturního dědictví«. Programová oblast sleduje ochranu, obnovu a prezentaci movitého a nemovitého kulturního dědictví a židovského kulturního dědictví v ČR.

Celková alokace na tuto výzvu činí 393,5 mil. Kč (asi 15,7 mil. eur). Uzávěrka pro předkládání žádostí je 20. června.

Dne 27. března byla v rámci stejného programu vyhlášena i výzva k předkládání žádostí o grant pro programovou oblast č. 17 »Podpora rozmanitosti v kultuře a umění v rámci evropského kulturního dědictví«. Celková částka, která je alokována pro tuto výzvu, je 40,3 mil. Kč (asi 1,625 mil. eur).

Uzávěrka pro předkládání žádostí o grant je 26. června. Texty obou výzev a pokyny pro žadatele naleznete na stránce: www.eeagrants.cz nebo www.norskefondy.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *